Rezultate te kerkimit per termin: +Paqueta

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] paqueta / docs[0] 9 / hits[0] 17 /
No Pic available
  • 2019-04-03

Dëmtimi në kavilje, Valon Berhami rrezikon sezonin

Mbrëmë, gjatë ndeshjes Milan-Udinese, Valon Behrami u detyrua të dilte para kohe nga fusha, madje me barrelë, për shkak të një dëmtimit të rëndë. Deri në ato momente ai ishte ndër më të mirët në fushë për ekipin friulan. Kapiteni i Udineses pati probleme serioze me kaviljen e dj

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet
  • 2019-04-02

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet

Për të tretën javë me radhë Milani nuk ia del të fitojë, teksa mbrëmjen e sotme nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Udineses në San Siro, rezultat ky që komplikon rrugëtimin për një vend në zonën Champions. Për këtë sfidë Gattuso kishte preferuar të ndryshojë skemë, d

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

Milani mposht Empolin, Piatek gjen sërish protagonist (Video)
  • 2019-02-23

Milani mposht Empolin, Piatek gjen sërish protagonist (Video)

Milani vijon me ritmin tejet pozitiv të paraqitjeve, teksa këtë fundjavë arriti të mposhtë Empolin me rezultatin 3-0 dhe ti afrohet sërish Interit në renditje. Kuqezinjtë e Gattusos zhbllokuan rezultatin në pjesën e parë me Paqueta, por goli u anulua nga Var për pozicion jashtë loje, d

Gattuso çmend milanistët: Formacionin ma bën gruaja!
  • 2019-02-21

Gattuso çmend milanistët: Formacionin ma bën gruaja!

Genaro Gattuso nuk buzëqesh as në konferencat për shtyp. Si gjithmonë plot grintë dhe serioz edhe kur ndodhet para gazetarëve. Trajneri i Milanit përpara sfidës ndaj Empoli theksoi se nuk i pëlqejnë komplimentat ndërsa paralajmëroi skuadrën e tij të ruajë qetësinë dhe të vazhdojë

Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin
  • 2019-02-11

Paqueta-gol, Milani nuk bën shaka me Cagliarin

Milani fitoi thellë 3-0 me Cagliarin në San Siro, duk eu ngjitur shumë shpejt në vendin e katërt në Serinë, pozicion që e humbi që me fitoren e Lazios 1-0 me Empolin. Kuqezinjtë u shfaqën me grintë e dëshirë në këtë sfidë, duke e zhbllokuar takimin që në minutën e 12-të, pasi n

Ibrahimoviç te Milani? Leonardo është optimist
  • 2018-12-10

Ibrahimoviç te Milani? Leonardo është optimist

Pas ditësh të tëra me tentativa, indicie e komente të ndryshme, më në fund është vetë drejtori sportiv i Milanit, Leonardo, ai që sqaron njëherë e mirë se Zlatan Ibrahimoviç nuk do të kthehet te kuqezinjtë. Në një deklaratë të dhënë në përfundim të ndeshjes Milan-Torino, bra