Rezultate te kerkimit per termin: +Par +Botrore

Total: 446
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Stancionimi ekonomis botrore dhe Shqipria

Me analizn e numrit t kaluar:Varfria, krcnimi asimetrik dhe demokracia trajtuam krizn me t ciln po prballet bota.N vazhdim t saj do t trajtojm shkakun e ksaj krize, e cila sht rnia me shpejtsi e eknomis botrore. N vitet 2000 ekonomit e bots u rritn me nj shpejtsi t madhe.Por,n ekonomi t ndryshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Veprimtarit me rastin e Dits Botrore t Poezis

Dita e Poezis dshmohet se ka qen e pranishme q prej vitit 1505. Ajo sht kujtuar n muaj t ndryshm t vitit dhe n forma t larmishme organizimi, sipas veorive, besimeve dhe paraplqimeve t secilit komb. 21 marsi, si Dita Botrore e Poezis, u cilsua dhe u shpall si e till nga UNESCO n vitin 1999. Prve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.943Z

Dita Botrore e Luftës Kundër Kancerit, Beqaj: Çdo vit 3500 - 4000 raste të reja

TIRANE-Për të disatin vit Ministria e Shëndëtsisë dhe ISHP paraqesin të njëjtat shifra të pandryshuara të incidencës së sëmundjeve tumorale në vend duke përllogaritur 3500 -4000 raste të reja në vit pavarësisht se d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

OBSH: 200 t vdekur do vit nga ajri i ndotur

Organizata Botrore e Shndetsis ka dhn alarmin e ndotjes s ajrit n Shqipri, gj kjo q shkakton vdekjen e rreth 200 persona pr do vit. N nj raport t saj, Organizata Botrore e Shndetsis thot se Shqipria sht nj nga vendet me m shum ndotje n bot dhe se ajri i ndotur shkakton vdekjen e rreth 200 vetve n vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Një pjesë e ekspertëve të OBSH-së, lidhje me firmat farmaceutike

Skandali Kshillat e tyre pr gripin e derrit pasuruan prodhuesit e ilaeve Nj e treta e ekspertve q kshilluan Organizatn Botrore t Shndetsis n lidhje me pandemin e gripit t derrit, ka pasur lidhje me firmat e medikamenteve q porosisnin vaksinat. 5 nga 15 specialistt, pjes e Komitetit pr Emergjencn, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Shqipria e prfundon vitin e 96-ta

Kombtarja shqiptare e ka mbyllur vitin 2009 n pozitn e 96-t t renditjes botrore t shteteve, e cila publikohet muaj pas muaji. Kuqezinjt kan prparuar pr 2 pozita, n krahasim me renditjen e muajit nntor. Djelmoshat e selektorit Josip Kuze kan grumbulluar 336 pik, 1 m pak se Angola, e cila sht prpara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama