Rezultate te kerkimit per termin: +Paraardhsi

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Rama: Takimi Nano-Berisha nuk përbën lajm për mua

Ekspozen e Kryeministrit Berisha, pr takimet q zhvilloi n Bruksel, ku dorzoi prgjigjet e pyetsorit t Komisionit Europian, kryesocialisti Rama e ka vlersuar si nj shfaqe shqetsuese q prbn nj arsye m shum q shqiptart t protestojn n 30 prill. N prgjigje t konferencs s nj dite m par, t shefit t qeveris,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.928Z

Sukseset e politikës së jashtme të Obamës

Administrata “Obama” sht mik i pasigurt dhe rival, nga i cili t bie t fikt. Aleatt e Ameriks n Evrop nuk i shohin m si pasuri lidhjet e tyre me Shtetet e Bashkuara. Turqia na sfidon pa paguar asnj mim. Lidert kinez e vn n pikpyetje guximin ton. Programi brthamor i Ira

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

T thuash M FAL!

Vetm pak or m par kryeministri i ri australian Kevin Rudd, dha nj leksion demokracie dhe emancipimi. N fjaln e par q mbajti si kryetar i qeveris n Parlamentin e vendit t tij, zoti Rudd krkoi falje pr padrejtsit q qeveria australiane kishtendaj Aboriginve n thuajse 6 dekada t shekullit t shkuar. Kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Nobeli shton prgjegjsit

Me mimin Nobel pr paqe tashm n pron t tij, presidenti amerikan, Barack Obama, iu kthye qeverisjes, duke prqendruar srish vmendjen n prioritetin e tij kryesor t brendshm, n momentin kur Senati po lviz n drejtim t vendimit pr ligjin, pr t ristrukturuar sistemin kombtar t shndetsis. Obama u largua sot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.329Z

Rnia dhe shklqimi i shokut Rama!!!

Edi Rama nj nga figurat m publike t kohve t fundit, i njohur fare mir pr dinakrin e tij n aksionet politike, duket se sht vn n shnjestr t pothuajse t gjith klass politike. Sjelljet e kryetarit socialist, t kujtojn krenarin q diktatori irakian Sadam Hysein tregoi deri n momentin e fundit kur e dorzoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.408Z

PD-ja, akuzon Presidentin: Ka shkelur Kushtetutën

Halimi: Kuvendi, seancë urgjente për emërimin e kryetarit Mazhoranca e djatht akuzoi dje kreun e shtetit, Bamir Topi, pr shkeljen m t rnd t ktyre kohve t fundit t ligjit themeltar t shtetit. Shkak pr kt prplasje, q ka n thelb Kushtetutn e vendit, shtpikrisht mosdekretimi brend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Kosova nj vit pa Rugovn...

21 Janari i vitit 2006 pr Kosovn nuk ishte nj dit e thjesht dimri, me bardhsin e saj t zakonshme, dhe me motin zemrak. Ajo dit n tokn Dardane bashk me t ftohtin do sillte dhe largimin nga jeta e njeriut i cili lindi n nj familje t thjesht n fshtatin Cerrce t Istogut, por q m von do bhej udheheqs i r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama