Rezultate te kerkimit per termin: +Paraguai

Total: 296
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.929Z

Fiton Paraguai

Përfaqësuesja e Paraguait ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë të Grupit F. Paraguaianët mposhtën Sllovakinë me rezultat 2:0. Gjatë gjithë ndeshjes, Paraguai ishte ekip më i mirë dhe në minutën e 27-të kaloi në epërsi me anë të Veras. Edhe në pjesën e dytë përfaqësuesja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.954Z

Paraguai - Spanje, pragndeshja

Paraguai do të luftojë ndaj një Spanjë të madhe për të siguruar për herë të parë një vend në gjysmëfinalet e Kupës së Botës në Afrikën e Jugut. Spanja nga ana e saj synon përfaqësimin për herë të dytë në gjysmëfinalet e një Kupe Bote, teksa për herë të parë spanjollë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.910Z

Italia – Paraguai (20:30)

Kampioni i botës në fuqi, Italia, hap kampanjën e saj në Kampionatin botëror kundër Paraguait në ndeshjen e cila mund të përcaktojë se cili prej këtyre dy ekipeve do të kryesojë në Grupin F. Nuk është hera e parë në historinë e tyre që Azzurrët hyjnë në ndeshjen e parë me dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:43.878Z

Formacionet zyrtare: Brazil - Paraguai

Sonte do të mësohet edhe gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Amerikës, ku Brazili do të përballet me Paraguain. Formacionet zyrtare: Brazil – Paraguai AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Brazil: Jefferson, Alves, Thiago, Miranda, Filipe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.972Z

Paraguai, çerekfinale historike, eliminoi Japoninë me penallti

Pretoria Nuk mjaftojnë 120 minuta lojë për të zhbllokuar rezultatin 0-0. Nga pika e bardhë gabon Komano Para startit, Paraguai-Japoni ishte ndeshja e keqardhjes për Italinë. Por akoma edhe më shumë pas mbylljes. Nun ka shkëlqim në një barazim 0-0 në 120 minuta. Në fund, pas gjuajtjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.937Z

Renditja e çerekfinalisteve: Paraguai, i 7-ti

Kur kanë mbetur në lojë vetëm tetë skuadra për të synuar trofeun e Kampionatit Botëror: Brazili (5 herë kampion i botës), Gjermania (3), Argjentina (2), Uruguai (2), Spanja, Holanda, Paraguai dhe Gana, mediat kanë bërë edhe një “ranking” të forcës dhe personalitetit të çerekfin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.868Z

Paraguai në çerekfinale

Paraguai është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit botëror. Këtë sukses paraguaianët e arritën me fitore ndaj Japoninë, pas ekzekutim të penalltive (5:3), pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan baras 0:0. Me këtë fitore, përfaqësuesja e Paraguait ka hyrë në histori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama