Rezultate te kerkimit per termin: +Paraguain

Total: 107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.866Z

Okada: Dëshiroj ta mposhtim Paraguain

Japonia “Samurajët blu” pretendojnë të kualifikohen në çerekfinalet e Kupës së Botës 2010. Japonia kthehet sot në fushë në Pretoria, për sfidën kundër Paraguait. Në prag të sfidës me skuadrën amerikanojugore të drejtuar nga Martino, trajneri japonez, Takeshi Okada, u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.138Z

Gjermaninë, më lehtë se me Paraguain

David Vija David Vija, golashënuesi më i mirë i Spanjës në këtë botëror, ka deklaruar se përballja me Gjermaninë do të jetë më e lehtë se me Paraguain. “Gjermania luan pa kalkulime dhe kjo na shkon më shumë se sa loja e mbyllur e Paraguait. Gjermanët i respektojmë pa kufi&rd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.122Z

Spanja vuan me Paraguain dhe gjen Gjermaninë

Spanja është gjysmë finalistja e katërt e këtij Botërori. Skuadra iberike mundi minimalisht me gola të David Vilës Paraguain dhe do të ndeshet pas tre ditësh me Gjermaninë e Joakim Lëvit. Duhet theksuar se për spanjollët kalimi në gjysmëfinale nuk ka qenë aspak i lehtë aq sa rrezik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.560Z

Gr. F, të gjitha kombinacionet e mundshme

Grupi F ofron disa opsione për Italinë për të kaluar në një të tetat e finaleve, por për kampionët e botës në fuqi, një fitore kundër Sllovakisë së vendit të fundit, do të ishte lustrimi i imazhit të keq që ajo ka lënë me dy paraqitjet aspak të denja për formatin e saj ndaj Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.997Z

Shqipëria miqësore me Paraguain?

Paraguai është një nga kandidatët e mundshëm, për të qenë kundërshtari i Shqipërisë për një ndeshje miqësore në datën e lirë të UEFA-s. Sinjali nuk vjen nga zyrat e Federatës Shqiptare Futbollit, por nga Amerika e Jugut Paraguai - Shqipëria është në kërkim të një kundërs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.139Z

Del Boske: Gjermanët janë rritur shumë pas Euro 2008

AFRIKE EJUGUT - Spanja i është rikthyer përgatitjeve pas fitores me Paraguain, ndërsa tashmë skuadra e drejtuar nga Vicente Del Boske synon të arrijë për herë të parë në finalen e një kampionati botëror. Spanjollët do të ndeshen të mërkurën me Gjermaninë, në një përsëritje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.118Z

Spanja largon makthinnë 4-she pas 60 vjetësh

JOHANESBURG- Spanja është kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së Botës, duke larguar një makth që zgjaste prej 60 vjetësh. Kampionët e Evropës mposhtën 1-0 Paraguain, në takimin e zhvilluar në Johanesburg. Nuk ka qenë aq e lehtë për spanjollët, që edhe këtë herë kanë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama