Rezultate te kerkimit per termin: +Paraguait

Total: 197
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.776Z

Lipi ben gati ndryshime ne ekip, pas Paraguait

Trajneri i Italise, Marcelo Lipi parashikohet te bej disa ndryshime ne radhet e Italise, si nga ana taktike, ashtu edhe ne emra, ne vigjilje te ndeshjes se dyte miqesore, ndaj Zelandes se Re. Trajneri i “axurreve” Lipi po sheh mundesite per te luajtur me nje skeme tjeter, 4-2-3-1, ne vend te as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.199Z

Kleriku zgjidhet President i Paraguait

Një ish-prift i Kishës Katolike dhe mbështetës i shtresave të varfra të popullsisë paraguaiane, të dielën i mori nga duart postin e Presidentit partisë që ka qëndruar në pushtet më gjatë se çdo forcë politike në rruzull. Kleriku Fernando Lugo, që hoqi dorë nga kisha dy vjet më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.863Z

Presidenti Topi uron Presidentin e Paraguait me rastin e Ditës së Pavarësisë.  

15 maj 2009 Presidenti i Republikës, Bamir Topi i ka dërguar një mesazh Presidentit të Republikës së Paraguait me rastin e Ditës së Pavarësisë, në të cilin dërgon urimet më të mira për lumturi e mirëqenie duke besuar në konkretizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.934Z

Italia vuan, De Rosi e shpëton përballë Paraguait

Barazimi Kampionët e botës në fuqi marrin vetëm një pikë dhe humbasin Bufon Italia debuton në Afrikën e Jugut me një barazim: skuadra e drejtuar nga Marçelo Lipi nuk shkoi më shumë se rezultati 1-1 përballë Paraguait. Nën një shi të dendur, “axurrët” vuajtën gjatë pj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.361Z

Paraguai, penalltite e cojne ne cerekfinale

Paraguai ka avancuar me tej, ne cerekfinale te Kupes se Botes, “Afrika e Jugut 2010”, pas fitores me rezultatin 5-3, qe siguroi ndaj Japonise. Gjate goditjeve te 11- metershave, ekipi i Paraguait u tregua me i sakte, duke siguruar nje kualifikim historik. 120 minuta loje mes dy skuadrave ne fja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.959Z

Botërori, Paraguai kualifikohet në çerekfinale

Ekipi i Paraguait është kualifikuar në çerekfinalen e Kampionatit Botëror, pasi ka shënuar fitore kundër Japonisë, vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Gjatë kohës së rregulltë të ndeshjes të dyja skuadrat zhvilluan një lojë thuajse të barabartë dhe i tillë ishte edhe rezultati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.868Z

Paraguai në çerekfinale

Paraguai është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit botëror. Këtë sukses paraguaianët e arritën me fitore ndaj Japoninë, pas ekzekutim të penalltive (5:3), pasi koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan baras 0:0. Me këtë fitore, përfaqësuesja e Paraguait ka hyrë në histori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama