Rezultate te kerkimit per termin: +Paralelisht

Meta: total 1000 / total_found 7601 / time 0.004 / keyword[0] paralelisht / docs[0] 7601 / hits[0] 8119 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Konflikti me ndërtuesin, 7 familje ngujohen në oborrin e Prokurorisë

Konflikti me ndërtuesin ka detyruar 7 familje në zonën e Unazës së Re në Tiranë që të ngujohen në oborrin e Prokurorisë së Tiranës deri në zgjidhjen e kësaj çështje.Banorët thonë se ndryshe nga sa kishin rënë dakord para nisjes së punimeve, investitori nuk u ka dhënë asnjë h

No Pic available
  • 2017-06-16

Kushtetuta po e bllokon shtetin

Në mungesë të konsensuseve politike, Kushtetuta ishte lënë fajtore për dështimin e reformave, ajo ishte lënë fajtore edhe për mosthemelimin e Ushtrisë së Kosovës e po ashtu, kjo Kushtetutë po shihet e paqartë edhe kur është në pyetje formimi i Qeverisë pas zgjedhjeve. Ekspertët e

No Pic available
  • 2017-06-15

Kriza, Greqia rrezikon sërish të përplaset me kreditorët

Takimi i Ministrave të Financave të Eurozonës, që fillon pasdite në Luksemburg, konsiderohet vendimtar në përpjekjet e Greqisë për dalje nga kriza. Nga rezultati i këtij takimi varet nëse Athina do të përplaset sërish me kreditorët e vet dhe të rikthehet në një perspektivë të zym

No Pic available
  • 2017-06-15

Greqia rrezikon sërish të përplaset me kreditorët

Takimi i ministrave të financave të eurozonës, që fillon pasdite në Luksemburg, konsiderohet vendimtar në përpjekjet e Greqisë për dalje nga kriza. Nga rezultati i këtij takimi varet nëse Athina do të përplaset sërish me kreditorët e vet dhe të rikthehet në një perspektivë të zym

No Pic available
  • 2017-06-06

Furtunënë administratë, nga 21 të shkarkuar, 13 janë nga LSI

Vetëm 5 ditë nga ngritja e task-forcës për monitorimin e sjelljes së administratës në fushatë, numërohen 21 shkarkime nga detyra. Rezulton se 13 prej të liruarve nga detyra, të jenë nga Drejtoritë që i përkasin LSI-së. Krahas shkarkimit depozitohen edhe kallëzime ne Prokurori 

No Pic available
  • 2017-06-06

Rama, grave: Jepni një dru të mirë PD. Shteti sdo ndahet më si Bosnja

Kryeministri Edi Rama u kërkoi grave dhe vajzave të ndëshkojnë me votë PD-në, pasi sipas tij kjo parti nuk është akoma gati për të qeverisur. Gjatë takimit me ish-artizane të Kukësit, Rama u bëri thirrje të votojnë me tru në kokë. Rama: Këtu është fjala për të zgjedhur kalin m

Ministrja e arsimit: Monitorojmë me vëmendje Maturën Shtetërore; denonconi çdo shkelje
  • 2017-06-04

Ministrja e arsimit: Monitorojmë me vëmendje Maturën Shtetërore; denonconi çdo shkelje

Ministrja teknike e arsimit Mirela Karabina deklaroi se do të monitorojë me vëmendje procesin e Maturës Shtetërore. Karabina u shpreh se çdo shkelje e evidentuar do të analizohet dhe çdo procedohet sipas legjislacionit në fuqi. Ajo u bëri thirrje të gjithë mësuesve, nxënësve apo prin