Rezultate te kerkimit per termin: +Parashikimi

Meta: total 1000 / total_found 3681 / time 0.002 / keyword[0] parashikimi / docs[0] 3681 / hits[0] 4454 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Vetëvendosja e Albin Kurtit regjistrohet në Shqipëri, ja kush është kryetari

Mund ta quajmë një lëvizje të paralajmëruar, pasi ishte analisti Baton Haxhiu ai që e përmendi para disa kohësh në emisionin Open në Top Channel futjen e Vetëvendosjes në jetën politike në Shqipëri. Më 21 shkurt kur komentonte djegien mandateve nga PD dhe LSI, duke thënë se këto d

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re
  • 2019-03-21

Mitet dhe personazhet historike të vrasësit në Zelandën e Re

Terroristi Brenton Tarrant tha se admironte udhëheqësit e mëdhenj dhe gjeneralët e kaluar që ishin protagonistë të betejave epokale kundër pushtuesve, në shumicën e rasteve osmanët dhe myslimanët Nga Carlo Martello te Sebastiano Venier, duke kaluar nëpër Marcantonio Bragadin dhe Marcan

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati
  • 2019-03-03

Ethet e gjyqit/ Trump në rrezik, raporti i hetuesit të posaçëm është gati

Sipas njoftimeve në media, hetuesi i posaçëm, Robert Mueller e ka gati raportin për përzierjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Cilat mund të jenë pasojat për Donald Trump? Që në fillim duhet thënë se prej muajsh qarkullojnë spekulimet, se hetuesi i posaçëm amerikan, Robert Muel

No Pic available
  • 2019-02-13

Ku ka humbur gjyqtari Gani Dizdari?! KPA në kërkim të tij

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shqyrtoi gjatë kësaj të marte ankesën e ish-gjyqtarit kushtetues, Gani Dizdari. Për herë të parë pas 12 vendimeve të shpallura, pasi kanë dhënë vendim në dhomë këshillimi, gjyqtarët e vettingut nuk e bëjnë dot publik vendimin. Shkak bëhet parashikimi

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë
  • 2019-01-27

Flluska e ndërtimeve, kërkohen blerës për kullat në Tiranë

Sektori i ndërtimit ka lulëzuar sërish në Tiranë pas një pauze disa vjeçare, por pavarësisht krijimit të vendeve të punës si një benefit nga ky sukses, me shtimin e kullave dhe rezidencave të reja në kryeqytet, pritet që të krijohet një flluks ndërtimesh, e cila mund të rezultojë

Këshilli i Ambasadorëve, Ramës: Rivlerëso kandidaturën e ministrit të Jashtëm
  • 2019-01-11

Këshilli i Ambasadorëve, Ramës: Rivlerëso kandidaturën e ministrit të Jashtëm

Për kandidaturën e Gent Cakajt në krye të ministrisë së Jashtme ka reaguar edhe Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë. Në një deklaratë ky këshill i bën thirrje Kryeministrit Rama ta rivlerësojë kandidaturën e ministrit në fjalë. “Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë vëren se k

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh
  • 2019-01-10

Irani, revolucioni nuk gjen paqe edhe pas 40 vjetësh

Ajatollah-Ruhollah-Khomeini Në Republikën Islamike, Ali Khamenei mbajti gjallë flakën e revolucionit të ndezur nga themeluesi Khomeini. Tani Trump, nëse përpiqet ta shtyjë regjimin, rrezikon të marrë efekt të kundërt: bashkimin e një populli krenar dhe nacionalist. Çfarë ndien në kë