Rezultate te kerkimit per termin: +Pare +Fier

Total: 2784
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.859Z

Fier Festivali i Filmit ccedilmim i pare per studentin iranian

Filmi "Delete" i realizuar nga nje student iranian i kinematografise mori çmimin e pare ne festivalin e filmit me metrazh te shkurter qe u zhvillua ne Fier. Per zëvendësambasadorin iranian Reza Pirpiran, ky festival eshte vazhdim i nje miqesie te vjeter mes S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.373Z

Fier demokratet zgjedhin gruan e pare

Lidha demokratike e gruas për rrethin e Fierit ka zhvilluar zgjedhjet e reja për strukturat drejtuese të saj.  Në praninë e deputeteve Mesila Doda dhe kryetares se Lidhjes Demokratike shqiptare të Gruas janë prezantuar dy kandidatura për kryetare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.401Z

Fier hapet pavioni i etnografise

brbrPer here te pare ne nje hapesire te  konsiderueshme eshte celur ne muzeun historik te Fier pavioni i etnografise ku jane ekspozuar edhe objektet e perdorimit kishtar Ne ditet e para duket se vizitoret kane qene me te interesuar per te pare dy fragmente te katedres pjese e ikonostasit qe mbaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.137Z

Fier, shtepi publike prane policise

Kerkohej per shfrytezim prostitucioni, prangoset pas dy vjetesh nje 34-vjecar. Burime zyrtare te policise se Fierit bejne te ditur se eshte ndaluar Astrit Korroveshaj, lindur ne Ballsh dhe banues ne Fier. 34-vjecari eshte arrestuar ne banesen e tij, ndersa mesohet se vetem pak dite me par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.061Z

Rrezohet vendimi i Gjykatesse Pare per Keshillin e Qarkut

Vlore - Gjykata e Apelit ne Vlore rrezon vendimin e Gjykates se Shkalles se Pare ne Fier lidhur per pezullimin e akteve administrative.Partia Socialiste e ka konsideruar te paligjshme mbledhjen e djeshme te keshillit te qarkut Fier. Nderkohe qe Partia Demokratike pretendon se ceshtja e konstituimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.051Z

Tensionet ne KZAZ-ne nr 20. I ndaluari i pare ne Fier

Mbrëmjen e 2 korrikut kandidatja per deputete e PD, Rajmonda Bulku ndodhej në KZAZ 20 në Fier për të vëzhguar nga afër situatën e cila në ato momentë ishte tepër e acaruar. Bulku paditi ne prokurori 20 vjecarin. FIER- Situata e tensionuar dy ditë më parë në KZAZ 20 në Fier ka sj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.595Z

Fier, Murati zgjidhet kryetar i deges se PD

Dega e Partise Demokratike ne Fier zhvilloi diten e djeshme zgjedhjet per kryetarin e partise. Ferdinant Murati u rizgjodh serish ne krye te deges se demokrateve me 68% te votave ndersa Koci Papuciu, i cili kandidonte per here te pare per kete post, mori 32% te vota. 460 delegate u mblodhen ne teatr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama