Rezultate te kerkimit per termin: +Parfum

Meta: total 314 / total_found 314 / time 0.058 / keyword[0] parfum / docs[0] 314 / hits[0] 457 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Pse duhen aromat në ushqim

Duke folur për ushqimin është e pamundur të mos flasësh për shije dhe aromë. Pra, ushqimi nuk ka vetëm një rol ushqyes por edhe kënaqësie. Të ngrënit nuk është vetëm një akt i domosdoshëm biologjik, por përjetohet si eksperiencë e rëndësishme emocionale, sociale, dhe komunikues

No Pic available
  • 2019-03-23

Koleta dhe dashuritë e saj  

«Koleta dhe miket e saj» (Colette et lessiens), një libër që sapo është botuar në Paris nga shkrimtarja e njohur dhe akademikja franceze DominiqueBona. Në fakt, Koleta ska reshtur së ngacmuari fantazinë dhe frymëzimin e shumë autorëve, dhe çështë më interesantja, shumica femra, shk

Horoskopi, 12 shenjat dhe dhuratat ideale për Shën Valentin
  • 2019-02-13

Horoskopi, 12 shenjat dhe dhuratat ideale për Shën Valentin

Le të na frymëzojë Horoskopi dhe të na udhëheqë drejt zgjedhjes më të drejtë dhe romantike Dita e Shën Valentinit, festa e të dashuruarve po vjen dhe dikush mund të jetë në telashe, sepse nuk ka ndonjë ide se çfarë mund ti dhurojë personit të zemrës. Nëse imagjinata është e pa

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju
  • 2019-01-27

15 mënyra sesi mund të bëni një burrë të dashurohet me ju

Të dukeni gjithnjë mirë Mos harroni burrat janë qenie vizuale, dhe tërhiqen menjëherë nga imazhi juaj. Atij do ti duhet kohë të njohë botën tuaj, dhe nuk do të lodhet për këtë, nëse veshja apo imazhi yt nuk e tërheq menjëherë. Bëni kujdes të dukeni gjithnjë perfekte kur të

Lamtumirë pagjumësi, 10 këshilla për të fjetur të qetë
  • 2018-12-20

Lamtumirë pagjumësi, 10 këshilla për të fjetur të qetë

Shumë probleme, shumë mendime … mjaft më net të trazuara: ja disa këshilla të dobishme për të gjetur gjumin tuaj të humbur Festat po afrohen, por problemet nuk heqin dorë: kështu, përveç lodhjes së punës dhe një jete plot angazhime, shtohen edhe netët që duken si makth, ku dr

No Pic available
  • 2018-10-24

Horoskopi, tundimet që 12 shenjat nuk mund tu rezistojnë

Nuk mund të shmangni grindjet si Dashi apo jeni mistrec si Virgjëresha? Zbuloni dobësitë e secilit, ashtu siç janë shkruar nga yjet Siç thotë Oscar Wilde, Mënyra e vetme për t’i rezistuar tundimit është t’i jepeni atij. Ka, në të vërtetë, disa lajka që askush nuk mund t&

Rrëfehen rusët e dyshuar për sulmin ndaj Skripal: Ishim në Salisbury si turistë
  • 2018-09-13

Rrëfehen rusët e dyshuar për sulmin ndaj Skripal: Ishim në Salisbury si turistë

Dy burra të akuzuar si të dyshuarit për helmimin e një ish-spiuni rus dhe vajzës së tij në Salisbury në Britaninë e Madhe kanë thënë në një intervistë për median ruse RT se ata gjendeshin aty thjesht si turistë. Burrat, të emëruar si Alexander Petrov dhe Ruslan Boshirov, i thanë