Rezultate te kerkimit per termin: +Parimi

Meta: total 1000 / total_found 4757 / time 0.002 / keyword[0] parimi / docs[0] 4757 / hits[0] 5958 /
5 gjëra që ndoshta nuk i dini për Shërbimin Sekret Amerikan
  • 2017-02-07

5 gjëra që ndoshta nuk i dini për Shërbimin Sekret Amerikan

Eskorta e Shërbimit Sekret, shoqëron Presidentin Trump gjatë rrugës në “Capitol Hill në ditën e inagurimit Shërbimi sekret amerikan është një nga agjencitë më të fuqishme dhe të vjetra në botë, ndaj si i tillë duhet pasur edhe frikë. Njëra nga agjencitë federale të Shërb

Agjentët që mbrojnë Donald Trumpin: 5 gjëra që nuk i dini për Shërbimin Sekret
  • 2017-02-06

Agjentët që mbrojnë Donald Trumpin: 5 gjëra që nuk i dini për Shërbimin Sekret

Ambasada amerikane në Tiranë në uebsajtin e saj në Facebook ka publikuar një artikull ku tregon 5 gjëra që mund të mos i dini për Shërbimin Sekret. Statusi i ambasadës së SHBA: Kur shihni Presidentin amerikan, ka shumë mundësi të shihni edhe Shërbimin Sekret amerikan në detyrën

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit
  • 2017-02-04

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit

Intervistë me shkrimtaren dhe gazetaren e mirënjohur Klara Buda Bisedoi: Raimonda MOISIU Shkrimtarja, gazetarja dhe esseist-ja, Klara Buda është një emër fort i njohur në botën shqiptare, e cila jeton dhe punon mes Parisit dhe New York-ut. Më një përvojë të konsoliduar e mbresëlënës

No Pic available
  • 2017-02-03

Merkel apelon Erdogan për respektimin e lirisë së shprehjes

Në takimin me Presidentin Rexhep Taip Erdogan, kancelarja Angela Merkel ka bërë thirrje për respektimin e lirisë së shprehjes si një vlerë themelore e demokracisë. Ajo u shpreh se rëndësia e këtij parimi u dallua qartë edhe në tentativën për grusht shteti, ku qytetarët u ngritën p

Veliaj: Në pranverë nis procesi për dhënien e kredive të buta
  • 2017-02-02

Veliaj: Në pranverë nis procesi për dhënien e kredive të buta

Një lajm i mirë për familjet në nevojë që duan të përfitojnë nga kreditë e buta. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj njoftoi se në pranverë do të nisë procesi për dhënien e kredive të buta. Veliaj deklaroi se ndryshe nga disa vite më parë ku kreditë jepeshin në mënyr

Kreditë e buta, Veliaj: Në pranverë ne do të jemi gati, ja kush do përfitojë
  • 2017-02-02

Kreditë e buta, Veliaj: Në pranverë ne do të jemi gati, ja kush do përfitojë

Një lajm i mirë për familjet në nevojë që duan të përfitojnë nga kreditë e buta. I ftuar në emisionin e mëngjesit në News24 Koha për tu zgjuar me gazetarin Bashkim Hoxha, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj njoftoi se në pranverë do të nisë procesi për dhënien e kr

Shëndeti, 7 sportet ideale për të djegur yndyrnat
  • 2017-02-02

Shëndeti, 7 sportet ideale për të djegur yndyrnat

Lëvizja ndihmon gjithnjë për tu dobësuar, por ka edhe disiplina të veçanta për ata që kërkojnë të humbasin peshë Aktiviteti fizik është mënyra më e shëndetshme për të eliminuar yndyrnat e panevojshme. Parimi bazë është i thjeshtë: për të lëvizur, organizmi ynë konsumon kar