Rezultate te kerkimit per termin: +Parimi

Meta: total 1000 / total_found 4168 / time 0.002 / keyword[0] parimi / docs[0] 4168 / hits[0] 5226 /
Hoxha: Afate dhe hapa të kujdesshëm
  • 2015-09-14

Hoxha: Afate dhe hapa të kujdesshëm

Kreu Ekzekutiv i Dhomës Britanike të Tregtisë: Mbështesim aksionin kundër informalitetit, por duhet një paketë e plotë shoqëruese dhe plotësuese për masat e marra  Kreu Ekzekutiv i Dhomës Britanike të Tregtisë, Zenel Hoxha, thotë se e mbështesin aksionin kundër informalitetit të n

Zbulohet komploti ndaj Papa Franceskut do te sulmohej gjate vizites ne SHBA
  • 2015-09-14

Zbulohet komploti ndaj Papa Franceskut do te sulmohej gjate vizites ne SHBA

0 brbr SSSAbrASS brbrPapa Francesku eshte i rrezikuar nga atentatet gjate vizites se tij ne Shtetet e Bashkuara javen e ardhshme Te pakten nje atentat ndaj tij eshte zbuluar nga autoritetet ne Washington Alarmin e ka dhene kreu i Kreu i Komitetit per Sigurine e Brendshme prane Dhomes se Perfaqesues

Modeli i Tirolit Jugor për zgjidhjen e problemeve në Luginë të Preshevës e Ballkan
  • 2015-09-13

Modeli i Tirolit Jugor për zgjidhjen e problemeve në Luginë të Preshevës e Ballkan

Vendimi për themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Shqiptare në Luginë të Preshevës nuk ishte përgatitur mirë, thotë kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, njëherësh deputet në Kuvendin e Serbisë

Vrasja e Azem Hajdarit orë pas ore: Ngjarjet që fronëzuan Pandeli Majkon kryeministër
  • 2015-09-13

Vrasja e Azem Hajdarit orë pas ore: Ngjarjet që fronëzuan Pandeli Majkon kryeministër

Nga Luljeta Progni 17 vite më parë, më 12 shtator 1998, u vra themeluesi  i Lëvizjes Studentore dhe kryetari i parë i Partisë Demokratike, Azem Hajdari. Eshtë një ndër ngjarjet më të rënda dhe më të bujshme të ndodhura në këto 25 vite në Shqipëri. Kjo ngjarje e tronditi nga t

Sakrilegji/Qeverisja vendore po tentohet të vihet në vartësi të ministrisë së turizmit
  • 2015-09-13

Sakrilegji/Qeverisja vendore po tentohet të vihet në vartësi të ministrisë së turizmit

Në çastin e parë që çdo qytetar dhe i zgjedhur vendor bie në kontakt me ligjin nr. 93/2015 "Për turizmin" krijon një opinion dhe perceptim pozitiv, kur lexon, se ligji ka si objekt (njërin nga katër objektet e tij) "rregullimin e marrëdhënieve të bashkëpunimit e të ndërveprimit

Reforma, Mbrojtja do ketë vetëm 8500 ushtarakë aktivë
  • 2015-09-12

Reforma, Mbrojtja do ketë vetëm 8500 ushtarakë aktivë

Forcat e Armatosura të Shqipërisë do t'i nënshtrohen procesit të reformimit të thellë, i cili do të prekë dhe numrin e efektivëve ushtarakë që do të jenë aktivë. Ministrja e Mbrojtjes, Mimi KodheliMinistria e Mbrojtjes ka dërguar në Kuvend projektligjin "Për miratimin e planit afa

Në Postribë shkoi dhe Luli
  • 2015-09-12

Në Postribë shkoi dhe Luli

Nga Enkel Demi Postriba erdhi si rrjedhojë e terrorit të ushtruar në Shkodër nga banditët e Mehmet Shehut, të cilët e konsideruan pushtim futjen në Shkodër. Kryengritësit sulmuan garnizonet e cubave të Mehmetit dhe burgun e qytetit, ku mbaheshin me qindra qytetarë të thjeshtë, nëpu