Rezultate te kerkimit per termin: +Parisi

Total: 2825
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.480Z

Parisi jemi ne. Ne jemi Parisi

Arian GaldiniARIAN GALDINIVdekja nuk mund të shfrytëzohet as për të mbjellë dashuri, e as për të mbjellë urrejtje. Sidomos vdekja që vjen e dhunshme, që e ndërpret jetën e njeriut me vullnetin e një tjetër njeriu. Vdekja është për t'u ndarë. Për t'u ndarë nga e keqja. Nuk ka pse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.856Z

Parisi në alarm nga smogu

Parisi është në alarm nga niveli i lartë i smogut, që konkurron metropole aziatike, si Pekini, Shangai e Delhi. Ndaj dhe qeveria do të zbatojë të hënën një plan emergjence. Gjysma e automjeteve nuk do të lejohen të qarkullojnë në rrugët e kryeqytetit dhe qytezave përreth. Do të le

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.227Z

Parisi ra sot pre e nostalgjise

Parisi ra sot pre e nostalgjise. Parizianet organizuan sot piknikun e pervitshem qe kujton vitet mes dy Luftrave Boterore kur Parisi ishte me te vertete qendra e botes. Te rinjte qe e ndjekin kete tradite prej kater vitesh ishin veshur sot me rroba te asaj periudhe dhe hipur neper bicikleta kaluan n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.198Z

Parisi, pas Luftës së II Botërore

I errët, i shkretë dhe i zhytur në mjegull. Kjo ka qenë pamja e Parisit shumë vite më parë, krejt ndryshe nga ai që shohim sot. Sot është qyteti i dashurisë dhe i kulturës por në vitin 1946, pas Luftës së II Botërore, ishte tejet i zymtë dhe i pashpresë. Kjo dokumentohet nga fotogr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.137Z

Parisi, jeta mes kursimit dhe gëzimit

Reportazh Tendenca është që të kursehet atje ku mundet. Por vetëm për një gjë parisienët nuk kursejnë dot. Kafenetë, restorantet dhe ëmbëltoret: ato janë gjithnjë plot. Pasi si gjithmonë, gëzimi për jetën më shumë se kudo tjetër triumfon në Paris Pra, sërish edhe një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Parisi nën magjinë e Krishtlindjeve

Krishtlindjet, jan koha m e bukur pr t ndjer magjin e Parisit. N kt sezon festiv kryeqyteti francez shklqen duke prcjell n mbar botn rreze magjike dashurie. Nj milion llambushka t vogla jan vendosur plot hjieshi mbi 415 pemt e sheshit Champs Elisee. Shumica e ktyre zbukurimeve jan t nj energjie t gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.243Z

Holond: Parisi, sot kryeqyteti i botës

Presidenti i Francës, Fransua Holond deklaroi se Parisi është sot "kryeqyteti i botës". Mbi një milion njerëz janë mbledhur sot në Paris, për një marshim historik kundër ekstremizmit. "I gjithë vendi do të ngrihet në këmbë", u ka thënë Holond ministrave. Parisi është tronditur k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama