Rezultate te kerkimit per termin: +Parisit

Meta: total 1000 / total_found 6946 / time 0.003 / keyword[0] parisit / docs[0] 6946 / hits[0] 9220 /
No Pic available
  • 2017-02-12

Aleanca Kuqezi i bashkohet PD në protestën e 18 shkurtit

Aleanca Kuqezi do ti bashkohet Partisë Demokratike në protestën e datës 18 shkurt për të rrëzuar qeverinë e kryeministrit Rama. Kryetari i kësaj force politike, Kreshnik Spahiu bëri thirrje për përgatitje dhe për të qenë sa më shumë në numër për të protestuar kundër këtij krye

No Pic available
  • 2017-02-11

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, nis rritja, ja sa do të ndryshojnë sipas zonave

Për të gjithë vitin 2016, çmimet e aparta menteve u rritën me satarisht me 4.6 për qind, duke treguar se tregu i pasurive të paluajtshme ka nisur një cikël të ri rritjeje pas rënies disavjeçare që shoqëroi krizën ekonomike. por dhe në vitin 2017 rritja pritet të jetë edhe më e lar

Luiza Gega thyen një rekord: Mund të bëj më shumë se kaq
  • 2017-02-11

Luiza Gega thyen një rekord: Mund të bëj më shumë se kaq

Atletja Luiza Gega vazhdon të mbajë lart flamurin shqiptar në arenën ndërkombëtare të atletikës. Nënkampionia e Europës arriti një kohë të jashtëzakonshme në Mitingun Ndërkombëtar të Parisit. Në debutimin e vitit 2017, Gega zuri shkallën më të ulët të podiumit mes 13 atleteve

No Pic available
  • 2017-02-10

Një mur prej kristali për të blinduar Kullën Eiffel, kushton 20 milionë euro

Një mur prej kristali për të blinduar Kullën Eiffel nga sulmet e pritëshme terroriste. Sipas Le Parisien, menaxherët pretendojnë të ndërtojnë një barrierë prej çeliku dhe xhami antiplumb për rreth monumentit më të populluar të Parisit për ta mbrojtur nga sulmet e pritshme teroriste

Protestat në Paris, apeli i të riut të dhunuar nga policët: Stop luftës
  • 2017-02-08

Protestat në Paris, apeli i të riut të dhunuar nga policët: Stop luftës

Stop luftës. Është ky apeli i lëshuar nga shtrati i spitalit francez ku është shtruar, Theo, 22-vjeçari me ngjyrë, viktimë e dhunës dhe ç’burrërimit me shkop të policisë në Aulnay-sous-Bois. Protestat 3-ditore në lagjet e Parisit, nisën pasi katër policë të enjten ndaluan t

No Pic available
  • 2017-02-08

Protesta në Paris, pas keqtrajtimit të një të riu me ngjyrë nga policia

Dhuna makabre dhe përdhunimi i një të riu nga një grup policësh kanë çuar në kaos periferinë e Parisit. Pas protestave të dhunshme, djegies së makinave dhe konfrontimeve të ashpra me policinë, dhjetëra protestues janë arrestuar. Gjithçka nisi më 2 shkurt, ku katër policë gjatë pa

No Pic available
  • 2017-02-07

ANALIZA/ Çfarë do ndodhë nëse Franca del nga BE?

Madam Le Pen doli hapur. Shpallja e referendumit për të lënë BE-në (dhe NATO-n) konfirmon synimin e njohur prej kohësh. Të gjithë e dinin se herët a vonë do të ndodhte, por ndoshta të pakët ishin ata që prisnin një dalje zbuluar kaq para kohe, e destinuar që të tërheqë Europën n