Rezultate te kerkimit per termin: +Parisit

Total: 7407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.874Z

Transformimi  i Komunës së Parisit në Tiranë (Foto)

Tirana ka tashmë edhe një hyrje të re e cila çliron trafikun dhe njëkohësisht i vjen në ndihmë një numri të madh banorësh të Komunës së Parisit të cilët janë përfitues direkt nga ky projekt. Bashkia e Tiranës po merret me kurimin e detajeve të fundit të një prej investimeve m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.425Z

Përmbytet lagjja "Komuna e Parisit"

Mjafton një shi i furishëm që një pjesë e lagjes "Komuna e Parisit" në Tiranë të përmbyten. Sipas banorëve të kësaj zone prej vitesh një pjesë e kësaj lagjeje mbushet me ujë gjithmonë pas rreshjeve të shiut. Ata theksojnë se kjo situatë është shumë problematike pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.191Z

Nju Jorku, homazh ndaj viktimave të Parisit

Per te nderuar viktimat e sulmeve terroriste të Parisit dritat në Qendren Botërore të Tregtise në Nju Jork, u ndezën me ngjyrat e flamuri francez. Guvernatori i Nju Jorkut Andrew Cuomo tha se ky ishte nje gjest i solidaritetit solemn me Francën, pasi terroristet vranë mbi 120 banorë te Par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.151Z

Permbytet Komuna e Parisit

Nje rruge lidhese mes komunes se Parisit, kopshtit botanik dhe Tiranes se re u mbyt nga rreshjet e kesaj dite vere.Kjo rruge ka mbi 10 vite qe permbytet keshtu.Kjo pasi mungojne kanalizmet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.665Z

Bashkia mbyll Komunen e Parisit

Rikonstruksioni i rruges ja skema e re e qarkullimit te automjeteve Bashkia e Tiranes ka lajmeruar nisjen e punes per rikonstruksionin e rruges Medar Shtylla e njohur me se shumti si Komuna e Parisit. Sipas Drejtoreshes se Pergjithshme te Menaxhimit te Sherbimeve ne Bashkine e Tiranes Albana Koci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.846Z

FOTOT/ Xhungla zhvendoset në zemër të Parisit

Veç problemeve me përmbytjet autoritet në Paris kanë një problem tjetër të madh: emigrantët. Pasi shërbënë Xhunglën në Kalais, një tjetër xhungël është ngritur brenda Parisit. Dhjetra emigrantë kanë ngritur çadrat në parkun Eole Gardens në Paris. Por problemi nuk qendron t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.180Z

FOTOT/ Mille Arbres: Mrekullia arkitekturore e Parisit!

Është qyteti me më shumë turistë në Europë dhe si i tillë duhet të ketë një vëmendje të veçantë ndaj estetikës. Pikërisht për këtë arsye në Paris po përgatitet ndërtimi i një mrekullie arkitekturore të quajtur Mille Arbres- 1 Mijë pemë. Projekti është shpallur fitues

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama