Rezultate te kerkimit per termin: +Parku

Meta: total 1000 / total_found 4958 / time 0.002 / keyword[0] parku / docs[0] 4958 / hits[0] 7583 /
Magjia e Valbonës, shihni këlyshët e sapolindur të derrit të egër (VIDEO)
  • 2019-04-04

Magjia e Valbonës, shihni këlyshët e sapolindur të derrit të egër (VIDEO)

Në Parkun Kombëtar të Valbonës janë filmuar sot në orët e para të mëngjesit, të vegjlit e derrit të egër. Sipas shpjegimit të ekspertëve, këlyshët e derrit të egër deri në 6 muajsh janë me vija të errëta në të gjithë gjatësinë e trupit e më vonë gëzofi i tyre merr ngjyr

No Pic available
  • 2019-03-30

Karta e Studentit/ Veliaj: Tirana e ka gati! Ja 40 shërbimet që ofrohen

Bashkia e Tiranës do të jetë e para në rang vendi që do të ketë gati kartën e studentit. I pranishëm në konferencën Studime akademike mbi sjelljen njerëzore, edukim dhe shkenca sociale të Universitetit Mesdhetar, Veliaj dha lajmin e mirë se javën e ardhshme do të bëhet prezantimi i

Bandat e adoleshentëve shkrehin armët, një 11-vjeçare mes 4 të plagosurve
  • 2019-03-25

Bandat e adoleshentëve shkrehin armët, një 11-vjeçare mes 4 të plagosurve

Një sherr mes bandave të adoleshentëve në një park në Mitcham të Londrës ka përfunduar me plagosjen edhe të një vajze 11-vjeçare e një gruaje. Një dëshmitar tregon: Parku ka një mini-palestër, fushë futbolli dhe kështu me radhë shumë familje atje ishin duke shijuar diellin. Në

No Pic available
  • 2019-03-20

Prestigjiozja spanjolle artikull për Tiranën

Një tjetër media e njohur ndërkombëtare i bën jehonë transformimit që ka pësuar Tirana në vitet e fundit. Pas ikonave të medias botërore si The independent, The Economist, The Guardian, Vanity Fair, FDI Magazine, Vogue, Vanity Fair, Gioia, Gambero Rosso apo Apolitical, edhe gazeta e djath

No Pic available
  • 2019-03-17

Tirana feston sot Ditën e Verës. Ja lista e plotë e 50 aktiviteteve

Sot nuk ke asnjë arsye që të largohesh jashtë Tiranës. Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete të ndryshme festive me rastin e Ditës së Verës. Ndaj lëre makinën në shtëpi, merr fëmijët dhe shoqërinë dhe eja, i gjithë segmenti nga Sheshi Skëderbej, Bulevardi D

U ekzekutua tek Liqeni, zbulohet shuma e borxhit që autori i kishte viktimës
  • 2019-03-17

U ekzekutua tek Liqeni, zbulohet shuma e borxhit që autori i kishte viktimës

Detaje të reja janë mësuar nga ekzekutimi i një nate më parë tek Parku i Liqenit, ku viktima Haxhi Bacinovski kishte dalë për vrap bashkë me djalin e tij të mitur. Nga hetimet e para rezulton se konflikti për një borxh prej 46 mijë euro, që autori i kishte viktimës ka qenë arsyeja e

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)
  • 2019-03-16

Tre fusha të reja sportive në Kashar (Foto)

Tre fusha të reja sportive në shkollat Katund i Ri dhe Sadik Stavialeci i shtohen Kasharit, të cilat do të shërbejnë jo vetëm për 1300 nxënësit e zonës, por edhe komunitetit aty. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e qeverisë zvicerane dhe austriake, mundësoi rehabilitimin e 3 fushave s