Rezultate te kerkimit per termin: +Parku

Total: 5017
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.921Z

Zhvishet parku kombëtar

E vështirë për t’u besuar, por kjo është pamja që ofron një ndër parqet kombëtare më në zë të vendit. Grumbujt e drurëve të prerë pa asnjë kriter nga abuzuesit e shumtë i kanë dhënë një imazh shkatërrimtar parkut kombëtar të Drenovës në Korçë. Pas 20 vjet abuzimi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.266Z

Parku Olimpik i Tiranes

brbrKrahas Pallatit te Sportit Asllan Rusi nje park i lojerave me dore po ngrihet prane Liqenit Artificial Kryetari i Bashkise Erion Veliaj dhe Ministria e Arsimit e Sportit Lindita Nikolla theksuan rendesin e ketij investimi per banoret e kryeqytetit si nje premtim i mbajtur i qeverise Parku Olimp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.181Z

Parku Rinia i kthehet bashkisë

Këshilli i Ministrave, në një mbledhje të drejtuar sot nga zv.kryeministri Niko Peleshi, vendosi Shfuqizimin e vendimit nr.1233, datë 11.12.2009, të Këshillit të Ministrave, "Për kalimin në përgjegjësi administrimi Ministrisë së Punëve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.749Z

Parku argëtues prej çokollate

Parku argëtues prej çokollate është i pari i punuar i tëri nga çokollata dhe është hapur në Shangai të Kinës. Në parkun e çokollatës janë bërë replikat e famshme, përfshirë këtu edhe veprat monumentale, si Luftëtarët Terakota dhe vazot e porcelanit kinez. Chen Aobo, një vizi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.427Z

Orikum, hapet parku arkeologjik

Orikum, hapet parku arkeologjik Parku Arkeologjik i Orikumit është destinacioni më i ri turistik që i shtohet Vlorës. Deri një vit më parë, parku ishte lënë jashtë itinerarit turistik të vendit, për shkak të gjendjes së rrënuar, monumenteve të mbuluara nga ferrat, mungesës së udh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.487Z

Apolonia, parku antik në rrezik shembje

 FIER - Dëmtimet e shumta që ka pësuar në infrastrukturë Parku antik i Apolonisë, bëri që administratorët e tij të japin alarmin e të kërkojnë ndërhyrje të menjëhershme. Sipas tyre, është tepër urgjente ndërhyrja në të, pasi shumë pjesë të këtij parku janë të rreziku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Parku Ballkanik i Paqes

Ka marr udh tashm projekti pr lidhjen nprmjet rrugve tradicionale t Parkut Ballkanik t Paqes, ku prfshihen territore nga Shqipria, Mali i Zi dhe Kosova. Nj financim ky i qeveris gjermane, q jep mesazhin e bashkjetess dhe harmonis, pr gjat vijs ndrkufitare t ktyre 3 vendeve, duke e kthyer n nj zon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama