Rezultate te kerkimit per termin: +Parkun +Rinia

Meta: total 617 / total_found 617 / time 0.000 / keyword[0] parkun / docs[0] 5552 / hits[0] 7542 / keyword[1] rinia / docs[1] 5500 / hits[1] 7704 /
Nis sot Samiti i II-të i Diasporës Shqiptare, ja aktivitetet në Tiranë
  • 2019-02-28

Nis sot Samiti i II-të i Diasporës Shqiptare, ja aktivitetet në Tiranë

Tirana do të mikpresë Samitin e II-të i Diasporës Shqiptare, i cili do të zhvillohet në datat 28 shkurt – 2 mars ku do të marrin pjesë personalitete shqiptare të spikatura të biznesit, shkencës, artit dhe kulturës që jetojnë jashtë vendit. Ky Samit do të mundësojë një hapë

Protestuesit mesazh Qazim Sejdinit: Elbasani nuk mund të jetë arkivol!
  • 2019-02-03

Protestuesit mesazh Qazim Sejdinit: Elbasani nuk mund të jetë arkivol!

Ky qytet nuk mund të jetë arkivol! Ky ishte mesazhi kryesor që përçoi një protestë masive e qytetarëve të Elbasanit që u zhvillua mëngjesin e sotëm, me pjesëmarrje të shtresave të ndryshme të shoqërisë. Qytetarët u rreshtuan krah deputetëve të PD-së, për ti treguar kryeministr

Veliaj zbulon projektin e radhës, transformojmë
  • 2019-01-22

Veliaj zbulon projektin e radhës, transformojmë

Pas rehabilitimit të trotuareve në Rrugën e Kavajës, Bashkia e Tiranës po vijon punën për zgjerimin e tyre edhe në disa rrugë të tjera të qytetit, për të mundësuar kalimin më lehtë të këmbësorëve, të karrocave të fëmijëve dhe personave me aftësi ndryshe. Kryebashkiaku i Tir

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

Protesta te Unaza e Re, Rama: Kërkojnë dëmshpërblim për ndërtime pa leje
  • 2018-11-20

Protesta te Unaza e Re, Rama: Kërkojnë dëmshpërblim për ndërtime pa leje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e banorëve të Unazës së Re. Ai shkruan në Twitter se po protestohet për dëmshpërblim për ndërtimet pa leje në shtratin e rrugës Qysh nga prishja e parë masive në Parkun Rinia, u desh të kalonin mbi 15 vjet prishje për interes

No Pic available
  • 2018-10-30

Projekt i ri për parkun Rinia, Veliaj:  Do jetë një xhevahir

Kryebashkiaku Erion Veliaj bëri me dije gjatë një takimi me banorët në njësinë numër 10 se Bashkia e Tiranës do të nisë një projekt të veçantë për rehabilitimin e Parkut Rinia, për ta kthyer në një tjetër xhevahir të kryeqytetit. Ka ardhur koha që siç kemi bërë Parkun e Liq

Projekti vazhdon, bulevardi i ri i Tiranës kthehet në shëtitore
  • 2018-08-21

Projekti vazhdon, bulevardi i ri i Tiranës kthehet në shëtitore

Tirana është një ndër vendet ideale ku vlerat kulturore tradicionale janë ndërthurur me ato moderne. Kjo duket si në arkitekturën ku gërshetohet e reja me të vjetrën, ashtu dhe në kulturën dhe mentalitetin e qytetarit. Përveç historisë, e reja po zë vend përditë. Në këto ditë