Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut +Rinia

Meta: total 628 / total_found 628 / time 0.000 / keyword[0] parkut / docs[0] 5630 / hits[0] 8999 / keyword[1] rinia / docs[1] 5500 / hits[1] 7704 /
No Pic available
  • 2018-10-30

Projekt i ri për parkun Rinia, Veliaj:  Do jetë një xhevahir

Kryebashkiaku Erion Veliaj bëri me dije gjatë një takimi me banorët në njësinë numër 10 se Bashkia e Tiranës do të nisë një projekt të veçantë për rehabilitimin e Parkut Rinia, për ta kthyer në një tjetër xhevahir të kryeqytetit. Ka ardhur koha që siç kemi bërë Parkun e Liq

Nis puna për rigjenerimin e Parkut Rinia në Tiranë (Foto)
  • 2018-08-09

Nis puna për rigjenerimin e Parkut Rinia në Tiranë (Foto)

Kur të kthehen nga pushimet, qytetarët e Tiranës do të shohin Parkun Rinia tërësisht të transformuar. Bashkia e Tiranës përmes Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit ka nisur punën për rigjenerimin, normalizimin dhe përmirësimin e këtij parku. Punëtorët kanë hequr inertet dhe po me

No Pic available
  • 2018-08-03

Sejdini betonizon parkun Rinia në Elbasan

Parku Rinia në qytetin e Elbasanit po i nënshtrohet një ndërhyrjeje tërësore nga ana e Bashkisë. Prej një viti kanë nisur punimet, dhe pak muaj para përfundimit, duket sikur në këtë zonë mjaft të pëlqyer nga qytetarët e Elbasanit, ka rënë bomba. Natyre çlodhëse dhe ajri i past

Shembja e Teatrit, PD-LSI kundër votimit. Bashkia: E vërteta mbi truallin
  • 2018-04-26

Shembja e Teatrit, PD-LSI kundër votimit. Bashkia: E vërteta mbi truallin

Këshilltarët e djathtë të Këshillit Bashkiak të Tiranës kanë braktisur mbledhjen, duke deklaruar një marrëdhënie të kushtëzuar. Shkak sipas tyre, është bërë prania e 6 këshilltarëve bashkiakë të mazhorancës me mandate të rreme, të cilët synojnë të votojnë dy akte kriminal

E Premtja e Zezë. Besimtarët ortodoksë në Korçë kujtojnë vdekjen e Krishtit
  • 2018-04-07

E Premtja e Zezë. Besimtarët ortodoksë në Korçë kujtojnë vdekjen e Krishtit

Besimtarët ortodoksë të qytetit të Korçës kanë kremtuar të Premten e Zezë, ditë e cila simbolizon përkujtimin e vuajtjeve të Jezu Krishtit dhe vdekjen e tij në Kryq. Pasditen e së premtes, nga Mitropolia e Shenjtë është organizuar riti i kalimit nën epitaf dhe varrimi i Krishtit, p

Buxheti i 2018-së, Veliaj: Më i larti që ka njohur Tirana
  • 2017-12-21

Buxheti i 2018-së, Veliaj: Më i larti që ka njohur Tirana

Buxheti i vitit 2018 është buxheti më i lartë që ka pasur ndonjëherë Bashkia e Tiranës. Në mbledhjen e sotme të këshillit Bashkiak, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deklaroi se falë mirëadminsitirmit, për të tretin vit rresht, buxheti vjen në rritje. Fakti që ky ës

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018
  • 2017-12-21

Këshilli Bashkiak miraton me 32 vota Buxhetin për vitin 2018

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi me 32 vota  buxhetin e vitit të ardhshëm. Për vitin 2018, investimet e parashikuara nga Bashkia e Tiranës për tu zhvilluar në kryeqytet do të pësojnë një rritje prej 16%, krahasuar me vitin aktual. Gjatë prezantimit të buxhetit të Bashkisë së T