Rezultate te kerkimit per termin: +Parkut

Total: 5637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.924Z

Pezullohet nga detyra, Drejtorii Parkut të Butrintit

TIRANË- Pezullohet nga detyra Drejtori i Parkut të Butrintit, Ylli Cerova. Lajmi konfirmohent nga vete ministri i Kulturës, Ferdinand Xhaferri. I kontaktuar me telefon nga News 24 ministri Ferdinand Xhaferri theksoi se ka urdhëruar pezullimin nga detyra të drejtorit Cerova për shkak të munges

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.937Z

Pezullohet drejtori i Parkut të Butrintit

Pezullimi Ylli Cerova largohet pr keqadministrim Ylli Cerova, drejtori i parkut antik t Butrintit sht pezulluar nga detyra. Edhe pse Cerovs, asgj nuk i sht komunikuar zyrtarisht, nga zyra pr shtyp e Ministris s Kulturs lajmi konfirmohet plotsisht. Sipas njoftimit t zdhnses pr shtyp Lorisa Ylli, ars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Xhaferaj pezullon drejtorin e Parkut të Butrintit

Pezullohet nga detyra Drejtori i Parkut t Butrintit, Ylli Cerova. Lajmi shti ditur nga Ministria e Kulturs, e cila n nj njoftim pr shtyp, shkruan se arsyeja e pezullimit sht keqadministrimi i Parkut t Butrintit. Konkretisht, pr shkak t mungess s pastrtis n Parkun e Butrint. N njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.981Z

Mediu legalizoi prishjen e Parkut Kombëtar

Në një vendim të 4 korrikut 2012, ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu, nxori akt miratimin për autorizimin mjedisor për ndërtimin e segmentit rrugor pranë Fakultetit Histori- Filologji. Me këtë akt, ministri Mjedisit lejon zgjerimin e rrugës së Elbasanit dhe prishjen e parkut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.754Z

Peticion për gjendjen e Parkut Kombëtar

Ne, një grup qytetarësh, frekuentues të Parkut të madh, kemi bindjen se shprehim shqetësimin e të gjithë banorëve të qytetit të Tiranës për gjendjen e rëndë aktuale dhe të ardhmen e tij. Prej kohësh është bërë fjalë për një projekt të madh, të mbështetur edhe nga donacion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.616Z

Liqeni, studentet konkurs per “mobilimin” e Parkut

Nen logon “Te artikulosh sekretet e nje parku dhe t’i besh ato te dukshme”, bashkia e Tiranes do te organizoje nje konkurs te ideve studentore per rehabilitimin e Parkut te Liqenit. Ky aktivitet ka si qellim kryesor, te shpalose strategjite per rimekembjen e Parkut te Liqenit, si nje pjese e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.718Z

Mbrojtja e Parkut te Dajtit

Me fillimin e rritjeve të temperaturave dhe afrimin e stinës së nxehtë, drejtues të Parkut Kombëtar të Dajtit i kërkojnë ndihmë banorëve dhe drejtuesve vendorë që përfshin kjo zonë, që të kontribuojnë në m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama