Rezultate te kerkimit per termin: +Parlament +Kodi +Zgjedhor

Meta: total 1000 / total_found 1231 / time 0.004 / keyword[0] parlament / docs[0] 38543 / hits[0] 59075 / keyword[1] kodi / docs[1] 17152 / hits[1] 23833 / keyword[2] zgjedhor / docs[2] 39102 / hits[2] 87336 /
Dy amendamente kodit zgjedhor
  • 2015-04-25

Dy amendamente kodit zgjedhor

brbr10 dite para mbylljes se afatit zyrtar qe parashikon kodi zgjedhor per regjistrimin e kandidateve per zgjedhjet lokale te 21 qershorit demokratet kane bere levizjen e fundit ligjore per kauzen e dekriminalizimit Pas deshtimit te punes ne komisionin e posacem per dekriminalizimin kryetari i ketij

Largohen tetë deputetë, asnjë kërkesë për lënien e mandatit, përveç Turkut
  • 2015-04-20

Largohen tetë deputetë, asnjë kërkesë për lënien e mandatit, përveç Turkut

Afati 2 maj, Halimi: Do të ndiqet ligji. Bufi: Ende s’e kam dorëzuar kërkesën, kemi kohë Artemisa Hoxha Tetë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, që pritet të lënë mandatet, kanë afat deri më dy maj për të lënë këtë mandat dhe për t’u bërë pjesë e zgjedhjeve lok

Binjakëzim i FBI-së me Byronë Kombëtare të Hetimit
  • 2015-04-03

Binjakëzim i FBI-së me Byronë Kombëtare të Hetimit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Ky është një tjetër moment fatkeq i parlamentit, si çdo të enjte. Kur diskutohet një çështje me kaq rëndësi dhe me impakt kaq të madh tek qytetarët siç është Reforma Administrative Teritoriale dhe Kodi Zgjedhor, që l

Ndryshon Kodi Zgjedhor, pritet miratimi nga Kuvendi
  • 2015-03-25

Ndryshon Kodi Zgjedhor, pritet miratimi nga Kuvendi

Përshtatja e ligjit me ndarjen e re territoriale dhe rritja e pjesëmarrjes së grave në proceset zgjedhore, janë dy çështje, objekt i ndryshimeve në kodin zgjedhor dhe që presin miratimin së shpejti në parlament. Ndërhyrja e parë konsiston në ndryshimet e nevojshme teknike për përp

Meta: Nëse PD bojkoton zgjedhjet, kthehet në shoqatë (Video)
  • 2015-01-14

Meta: Nëse PD bojkoton zgjedhjet, kthehet në shoqatë (Video)

Tiranë - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, thotë se nëse Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit, atëherë ajo mund të shndërrohet në një shoqatë. Pjesëmarrja në zgjedhje thotë ai, është ajo çka e dallon një parti politike nga një shoqatë k

Meta Me 2015 reforme e thelle ne drejtesi qe te luftojme korrupsionin ne te gjitha nivelet
  • 2014-12-29

Meta Me 2015 reforme e thelle ne drejtesi qe te luftojme korrupsionin ne te gjitha nivelet

Transmetuar me 29122014 - 2131 Kryetari i Kuvendit Ilir Meta Kryetari i Kuvendit Ilir Meta thote se viti qe pritet do te jete nje vit percaktues per te konfiguruar dhe realizuar Reformen ne Drejtesi Meta vlereson se legjitimitetin me

Bylykbashi Si do pastrohet Kuvendi nga te inkriminuarit
  • 2014-12-26

Bylykbashi Si do pastrohet Kuvendi nga te inkriminuarit

e Premte 26 Dhjetor 20141456 pm brbrNje nga negociatoret e marreveshjes poziteopozite Oerd Bylykbashi shprehet ne intervisten per Panorama se rezoluta e miratuar ne Kuvend percakton detyrimin per zbatimin e saj brenda 6 muajshSSSAbrASSNderkohe thekson se percaktimet e vendosura