Rezultate te kerkimit per termin: +Parlament +Kodi +Zgjedhor

Meta: total 1000 / total_found 1261 / time 0.004 / keyword[0] parlament / docs[0] 42203 / hits[0] 64640 / keyword[1] kodi / docs[1] 17743 / hits[1] 24695 / keyword[2] zgjedhor / docs[2] 40656 / hits[2] 90086 /
Ndocaj në një ditë me Ramën në Uashington, publikon ftesën
  • 2016-04-09

Ndocaj në një ditë me Ramën në Uashington, publikon ftesën

Deputeti Eduart Ndocaj, etiketuar si kaubojsi ka publikuar në profilin e tij lajmin se ai do të jetë në SHBA në të njëjtën ditë me Ramën, duke postuar bashkëngjitur lajmin edhe ftesat. "Tashmë është zyrtar fakti se Eduart Ndocaj, deputet i Republikës së Shqipërisë do të udhëtoi

Deputetët e miellit, ja 11 pikat e Ndocajt në SHBA!
  • 2016-04-09

Deputetët e miellit, ja 11 pikat e Ndocajt në SHBA!

Eduart Ndocaj njofton në rrjetet sociale se tashmë është zyrtar fakti se ai do të udhëtojë drejt SHBA me ftesë zyrtare të Kongresit Amerikanë dhe të Partisë Demokratike. Ndocaj do të jetë në Ëashington në të njëjtën ditë që do të jetë edhe z. Rama, Kryeministri i Shqipëris

Sokol Balla i përmend koburen, ja si reagon Lulzim Basha
  • 2016-04-01

Sokol Balla i përmend koburen, ja si reagon Lulzim Basha

Një ditë pas takimit me komisionerin e Zgjerimit, Lulzim Basha është ftuar në emisionin "Top Story", në Top Channel. Kryetari i Partisë Demokratike flet për krizën tek Parku i Liqenit, krizën në Parlament, dekriminalizimin, pistoletën e Strazimirit, ofertën e Ramës, marrëveshjen e A

Bylykbashi: Kodi Zgjedhor, sipas traditës dhjetëvjeçare
  • 2015-12-20

Bylykbashi: Kodi Zgjedhor, sipas traditës dhjetëvjeçare

Deputeti i PD-së kërkon që reforma të realizohet me bekimin e PD dhe PS Partia Demokratike nuk do të mungojë në diskutimet që pritet të nisin vitin e ardhshëm lidhur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor, ndryshime këto të nevojshme që diktohen edhe nga reformat e ndërmarra gjatë kësaj ko

Bylykbashi: PD faktor në reformën zgjedhore, ta bëjmë ashtu siç duhet
  • 2015-12-19

Bylykbashi: PD faktor në reformën zgjedhore, ta bëjmë ashtu siç duhet

Ndryshe nga reforma territoriale të cilën e bojkotoi, Partia Demokratike garanton se do të ketë një rol lider në ndryshimet e reja të Kodit Zgjedhor. Edhe pse demokratët nuk i kanë kthyer një përgjigje zyrtare letrës së kryeparlamentarit Ilir Meta për reformën elektorale, Oerd Byl

Bylykbashi: PS-PD, plan për dy ndërhyrje të reja në Kushtetutë
  • 2015-11-29

Bylykbashi: PS-PD, plan për dy ndërhyrje të reja në Kushtetutë

Dekriminalizimi dhe reforma në drejtësi votohen veç e veç BLEDAR HOTI Demokratët dhe socialistët kanë rënë dakord që të kryejnë dy herë ndryshime në Kushtetutë e kjo në periudha të ndryshme kohore. Një për çështjen e dekriminalizimit, ndërsa ndërhyrja e dytë lidhet me paketë

LSI sfidë partive të tjera për dekriminalizimin
  • 2015-11-16

LSI sfidë partive të tjera për dekriminalizimin

LSI ka ndermarre e para parti nje program te qarte per dekriminalizmin ,duke u hedhur si sfide edhe partive te tjera politike qe te debatojne mbi kete platforme politike qe duhet te kthehet ne ligjore ne parlament, gjithnje nese duan te largojne te kriminuarit nga politika dhe parlamenti. Sot LS