Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentart

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.341Z

Situata politike, Berisha informon francezët

Kryeministri Sali Berisha i informoi dje parlamentart francez pr zhvillimet e fundit n vend dhe me reformat e ndrmarra nga qeveria shqiptare pr trheqjen e investitorve t huaj, prfshi edhe investitort francez. Kryeministri Berisha priti dje grupin parlamentar t miqsis Franc - Shqipri. Berisha i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Berisha e Rama, darka tek Crocodile

Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i opozits, Edi Rama, u uln mbrm n orn 20:40 n nj tryez t prbashkt n restorantin “Crocodile”, n Strasburg, n pranin e Komisionerit Evropian t Zgjerimit, Stefan Fule dhe kreut t delegacionit t PE pr Evropn Juglindore, z. Kukan. I par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.047Z

PE, rregullore të re për vizat

Parlamenti Europian miratoi nj rregullore t re pr vizat, e cila lehtson lirin e lvizjes pr qytetart jo europian. Rregullorja u miratua me 562 vota pro dhe vetm 29 kundr n baz t raportit t europarlamentarit, Karlos Koelho e do t hyj n fuqi m 5 Prill. Me legjislacionin e ri, nj shtetas joeuropian q mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.186Z

BE dhe SHBA nënshkruajnë marrëveshjen SWIFT

Nj prfaqsues i presidencs spanjolle t BE-s dhe nj prfaqsues i qeveris s SHBA-s nnshkruan n Bruksel marrveshjen SWIFT. Hetuesit amerikan mund t kontrollojn t dhnat e transfertave bankare nga Evropa. "Ne shpresojm q parlamentart javn e ardhshme n Strasburg t votojn pro marrveshjes. Jam e sigurt se a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Berisha dhe Rama, të mërkurën ritakohen në Strasburg

Krokodili pret raundin e dytë të negociatave Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i PS-s, Edi Rama, ritakohen n Strasburg, me qllim gjetjen e nj zgjidhjeje t prbashkt q do t’i jepte fund ngrit politik n vend. Brenda pak javsh nga darka informale n restorant “Krokod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.929Z

Bregu: Jemi të gatshëm të zgjidhim çdo ngërç politik

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka prshndetur rezolutn e Parlamentit Evropian, e cila rikonfirmon mbshtetjen e parlamentarve evropian pr procesin e integrimit t Shqipris n Bashkimin Evropian dhe liberalizimin e vizave brenda vitit 2010. Bregu ka sqaruar se pr kt rezolut k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.852Z

Parlamentarët e NATO: Asnjë dyshim për legjitimitetin e institucioneve

Delegacioni i Asambles Parlamentare t NATO-s, i kryesuar, nga Sergio De Gregorio, President i Nnkomisionit pr Marrdhniet Transatlantike gjat nj takimi t zhvilluar me kryeministirin Berisha ka deklaruar se politika nuk mund t ndrhyj n vendimet e gjyqsorit. Duke iu referuar bojkotit t institucioneve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama