Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.247Z

Miratohet kompleksi parlamentar

Menjehere pas votimit per deputetin Beqja demokratet futen per votim nje projekt-vendim per ngritjen e kompleksit te ri parlamentar tek ish Piramida. Nje projekt-vendim i inicuar nga tre deputete te cilin kryetarja e Kuvendit Topalli e hodhi per votim pa asnje diskutim.Deputetet ishin njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.532Z

PS mbledh grupin parlamentar

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të kësaj partie. Në një takim informal në hotel "Tirana" të 140 kandidatët e Partisë Socialiste do të diskutojnë për zgjedhjet e 28 qershorit dhe për numërimin e votave të qarkut të Beratit dhe të Fierit. Gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.640Z

"Bojkoti, vendos grupi parlamentar"

Deputetja dhe anetarja e kryesise se Partise Socialiste, Valentina Leskaj thote se per qendrimin e bojkotit, shprehet grupi parlamentar. Ndersa po mbushen gjashte muaj nga bojkoti i Kuvendit te Shqiperise prej grupit parlamentar te Partise Socialiste, forces me te madhe te opozites ne vend, pese dep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.911Z

Ruci: Grupi Parlamentar i pastrukturuar

Ne vijim te fjales se tij ne Top Story kreu i Asamblese Kombetare te PS-se Gramoz Ruci u shpreh se ai nuk eshte shpallur kryetar i Grupit Parlamentar te socialisteve, por thjesht perfaqesoi ata ne seancen e se enjtes ne Kuvend. “Grupi parlamentar nuk eshte strukturuar, une nuk jam s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.554Z

PS mbledh nesër grupin parlamentar

Një ditë pas mbledhjes së ministrave dhe një ditë para nisjes së sesionit të ri parlamentar Partia Socialiste do të mbledhë nesër në orën 12:00 grupin e ri parlamentar. Burime nga PS bëjnë të ditur se në mbledhje do të  diskutohet mbi përfaqësuesit në komisione. Ndërkohë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.094Z

PD: Hetim parlamentar per Ramen

Partia Demokratike pergatit kerkesen per ngritjen e nje komisioni hetimor parlamentar kunder Edi Rames. Ne muajin e fundit te mandatit qe i ka mbetur Kuvendit, mazhoranca parashikon te hetoje kreun socialist se pse nuk ka miratuar planin urbanistik te kryeqytetit. Ndonese nje hetim parlamentar minim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.461Z

Gjinushi: Jo hetim parlamentar

Socialdemokratët dalin kundër idesë së hetimin parlamentar për ngjarjen e Gërdecit. Kryetari i kësaj partie, Skënder Gjinushi, tha se qeveria aktuale nga qeveria e duarve të pastra është kthyer në qeveri të trafikut të armëve. PSD konstaton me keqardhje se në këto afera nuk është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama