Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentare

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.369Z

Diplomacia Parlamentare

Ka dhe diplomaci parlamentare. Disi me pak e njohur por qe po del gjithnje e me shume ne pah. Disa eksperte ia atribuojne kete term Ish-Sekretarit Amerikan te Shtetit Dean Rusk ne vitin 1955. Ideja e diplomacise parlamentare eshte qe tashme diplomacia nuk eshte me vetem "prone" e pushtetit ekzekutiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Papërgjegjësia parlamentare

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka reaguar të mërkurën ndaj zhvillimit të punimeve të komisioneve parlamentare të Kuvendit të Kosovës gjatë dy ditëve të fundit. Dështimi i tri mbledhjeve të komisioneve parlamentare për shkak të mungesës së kuorumit dhe mbajtja e dy mbledhjeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.829Z

Diplomacia parlamentare ende joefikase

07/12/2008  Deputetë të Komisionit të Jashtëm vlerësojnë rolin e parlamentit në marrëdhëniet ndërkombëtare Islami: Shqipëria ka bërë progres, por mendoj se ai është modest dhe i pamjaftueshëm Deputetët të Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme vlerësojnë dipl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.030Z

Diplomacia parlamentare jofunksionale

Q pas vendimit t Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis, ministri i Jashtm, Sknder Hyseni, gjendet n Nju Jork, n prpjekje pr t siguruar njohje t reja. Ministria ka krkuar nga tr stafi diplomatik t’i anuloj pushimet verore, n mnyr q ky muaj t shfrytzohet pr lobim. N Prishtin, prfaqsues t Kuvendit t K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.990Z

Zgjedhjet parlamentare ne Turqi

brbrQytetaret turq votojne sot ne zgjedhjet parlamentare qe shikohen si nje test per kreun e shtetit Rexhep Taip Erdoan Partia e ketij te fundit synon marrjen e shumices parlamentare me qellim ndryshimin e kushtetutes nga republike parlamentare ne ate presidenciale Por shumica ne parlament e Partis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.266Z

Asambleja parlamentare e NATO-s

brbrPer here te pare Asambleja Parlamentare e NATO-s do te zhvilloje punimet ne kryeqytetin shqiptar ne Tirane ne fund te ketij muaji Socialisti Pandeli Majko i cili eshte kryetari i delegacionit shqiptar ka sqaruar detajet e ketij aktiviteti ku do te marrin pjese rreth 700 pjesemarres nga vendet an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.484Z

Formohen Komisionet Parlamentare

(I plotësuar)- Me 81 vota për, 28 kundër dhe 1 abstenim Kuvendi i Kosovës vendosi për formimin e 14 komisioneve parlamentare. Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, pas mbylljes së seancës i ka ftuar shefat e grupeve parlamentare në një takim në kabineti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama