Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamenti +Europian +Ministrja

Meta: total 263 / total_found 263 / time 0.003 / keyword[0] parlamenti / docs[0] 30895 / hits[0] 42623 / keyword[1] europian / docs[1] 75063 / hits[1] 146285 / keyword[2] ministrja / docs[2] 17769 / hits[2] 31430 /
No Pic available
  • 2017-05-11

Bregu fajëson Bashën: Kumti i Hahn për PD, keqardhje për demokratët

Deputetja demokrate, Majlinda Bregu, ka reaguar pas letrës bombë të Komisionerit Europian për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Johanes Hahn. Në një postim të gjatë në fb, Bregu thotë se mesazhi i Hahn i drejtohej direkt Partisë Demokratike. Bregu: Kjo është letra më e

No Pic available
  • 2017-03-14

Parlamenti britanik ka miratuar projekligjin e Brexit

Britania ka shënuar një hap para drejt ndarjes nga BE. Parlamenti britanik ka miratuar projekligjin e Brexit, duke i hapur kështu rrugë qeverisë të aktivizojë nenin 50 për shkëputjen e vendit nga unioni. Votimi është shoqëruar me debate sa i pëket të drejtave të shtetasve europianë q

No Pic available
  • 2017-02-22

Të huajt mbështesin zgjedhjet e lira, mos besoni asnjë që thotë ndryshe!

Kreu i Partisë Demokratike rezervoi edhe gjatë pasdites së sotme një përgjigje për shqetësimin në rritje të ndërkombëtarëve për bojkotin e opozitës. Basha tha se nuk mund të ketë amerikan dhe as europian që respekton veten e tij dhe vendin e tij që të guxojë tu thotë shqiptarëv

No Pic available
  • 2017-02-21

Gjosha, Fleckenstein: Zbatimi transparent i vettingut çon përpara integrimin

Zbatimi transparent i ligjit të vettingut do të çojë përpara procesin e integrimit. Kështu është shprehur ministrja e Integrimit Europian Klajda Gjosha gjatë takimit që zhvilloi me Raporterin për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Flackenstein. Gjosha: Është me rëndësi madhor

Ministrja Gjosha pret Raporterin per Shqiperine ne Parlamentin Europian z Knut Flackenstein
  • 2017-02-21

Ministrja Gjosha pret Raporterin per Shqiperine ne Parlamentin Europian z Knut Flackenstein

brbrMinistrja e Integrimit Europian znj Klajda Gjosha priti sot ne nje takim Raporterin per Shqiperine ne Parlametin Europian z Knut Fleckensteinbrbr brbrMinistrja Gjosha i shprehu z Fleckenstein falenderimet me te sinqerta per kontributin e dhene  ne  lidhje me Rezoluten per Shqiperine  mi

Veliaj: Musine Kokalari simbol i letërsisë dhe i rezistencës; Kurrë nuk është vonë për të hapur dosjet
  • 2017-02-10

Veliaj: Musine Kokalari simbol i letërsisë dhe i rezistencës; Kurrë nuk është vonë për të hapur dosjet

Në 100 vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, gruas së parë të letrave shqipe, e cila luftoi për demokratizimin dhe emancipimin e shoqërisë shqiptare, Bashkia e Tiranës nderoi figurën e saj duke i vënë emrin Bibliotekës nr. 9 në kryeqytet, që frekuentohet çdo ditë nga të rinj

Musine Kokalari, Veliaj: Kurrë sështë vonë për të hapur dosjet
  • 2017-02-10

Musine Kokalari, Veliaj: Kurrë sështë vonë për të hapur dosjet

Në 100 vjetorin e lindjes së Musine Kokalarit, gruas së parë të letrave shqipe, e cila luftoi për demokratizimin dhe emancipimin e shoqërisë shqiptare, Bashkia e Tiranës nderoi figurën e saj duke i vënë emrin Bibliotekës nr. 9 në kryeqytet, që frekuentohet çdo ditë nga të rinj të