Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamenti +Europian

Total: 6329
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.290Z

Cfare eshte Parlamenti Europian

Parlamenti Europian eshte krijuar si organizem i BE-se ne vitin 1979, vit ne te cilin jane mbajtur edhe votimet e para. Parlamenti ka dy seli ku zhvillohen punimet, qendrorja eshte ne Strasburg te Frances, ndersa e dyta ne Bruksel. Edhe pse informacioni rreth tij nuk eshte i plote , ngelet nder sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.386Z

Parlamenti Europian kunder perzenies se romeve

Rezoluta Parlamenti Europian ka miratuar nje rezolute duke kritikuar reagimin e Komisionit Europian ndaj nxjerrjes se romeve prej Frances. Qe prej korrikut qeveria franceze ka larguar prej vendit 1000 rome ne perpjekje sic thote per te permiresuar rendin. Por Parlamenti Europian e kaloi lehtesisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.309Z

Parlamenti Europian shfuqizon Roaming

brbrNga qershori i vitit 2017 do te ndalohet aplikimi i tarifave per sherbimin Roaming ne vendet anetare te Bashkimit Europian Parlamenti Europian miratoi shfuqizimin e kostove ekstra per perdorimin e internetit telefonave apo mesazheve brenda shteteve te unionit Ne kete menyre shtohen avantazhet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.940Z

Parlamenti Europian: Gjeni një zgjidhje

Parlamenti Europian i bën thirrje qeverisë dhe opozitës në Shqipëri që të gjejnë një zgjidhje në Kuvend për krizën, ndërkohë që të gjithë vendeve të Ballkanit i kërkon të zbatojë kushtet e BE-së. PE do të miratojë në seancën e sotme një rezolutë në të cilën i kërkon o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.617Z

Parlamenti Europian voton MSA

brbrParlamenti Evropian votoi kete te enjte Marreveshjen e Stabilizim Asociimit mes Kosoves dhe Bashkimit Evropian Nga 754 eurodeputete te pranishem 468 votuan pro Nje dite me pare ne kete institucion u zhvillua nje debat ku nenkryetarja e Parlamentit Evropian Ulrike Lunacek e cila eshte edhe raport

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Parlamenti Europian voton pro Shqipërisë

N Parlamentin Europian sot kan triumfuar dashamirsit e Shqipris ndaj jodashamirsve dhe t ekulibruarit ndaj radikalve, t cilt kan tentuar t pezullojn procesin e integrimit europian t Shqipris ose at t vizave. Nga 633 deputet t pranishm, rezoluta pr Shqiprin sht votuar me 567 vota pro, 47 kundr dhe 19

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.382Z

Debimet Parlamenti Europian miraton rezolute ndaj Frances

Parlamenti Europian ashtu sic kishte bere te ditur edhe me heret ka miratuar nje rezolute duke kritikuar reagimin e Komisionit Europian ndaj nxjerrjes se romeve prej Frances. Qe prej korrikut qeveria franceze ka larguar prej vendit 1000 rome ne perpjekje sic thote per te permiresuar rendin. Por PE

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama