Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamenti

Meta: total 1000 / total_found 30895 / time 0.013 / keyword[0] parlamenti / docs[0] 30895 / hits[0] 42623 /
Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

No Pic available
  • 2017-06-27

Kokëdhima: Raporti i OSBE-së do të harrohet shpejt! Duhet reformë zgjedhore

Drejtuesi i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, në një reagim në Facebook, pas publikimit të raportit të monitorimit të OSBE/ODIHR-it, u shpreh se nuk kishte asnjë iluzion që Rilindja dhe PD-ja do të bënin zgjedhje me standarde, ndaj edhe kjo ishte arsyeja kryesore që nuk u fut në zgjed

Kukan: Zgjedhjet në Shqipëri me rëndësi për të ardhmen e vendit
  • 2017-06-23

Kukan: Zgjedhjet në Shqipëri me rëndësi për të ardhmen e vendit

Eurodeputeti Eduard Kukan deklaroi se zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit në Shqipëri janë të rëndësishme për drejtimin e ardhshëm të vendit, vazhdimin e reformave dhe integrimin në BE. Kukan në një postim në Facebook njoftoi se do të jetë në krye të misionit të mbik

No Pic available
  • 2017-06-23

Marrëveshja me Ramën, Basha tregon kush e kërkoi daljen në zgjedhje si parti

Reformë zgjedhore, kushtetuese dhe votim elektronik, janë tre pikat kyçe të marrëveshjes Rama-Basha, për të cilat kryetari i PD-së thotë se do tu qëndrojë strikt deri në finalizimin e tyre. I ftuar në specialen për zgjedhjet e 25 qershorit në Tonight Ilva Tare, Basha zbuloi edhe se ku

No Pic available
  • 2017-06-22

Raporti/ Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë abuzuar me udhëtimet jashtë vendit

Deputetët e Parlamentit Shqiptar kanë abuzuar me paratë e taksapaguesve sa i takon shpenzimeve për udhëtime jashtë vendit. Deputetët, në shumë raste, janë nisur më herët për të marrë pjesë në konferenca të ndryshme, duke u argëtuar me parë publike. Gjithashtu, deputetët kanë nd

No Pic available
  • 2017-06-19

Moisiu: Gjyqtarët duan të mbulojnë punët e pista të tyre

Padia e gjyqtarëve kundër ligjeve të reformës në drejtësi ka shqetësuar edhe ish Presidentin e Republikës Alfred Moisiu. Në një prononcim për mediat, Moisiu tha se kërkesat e gjyqtarëve synojnë dobesimin e ligjit dhe mbrojtjen e tyre personale, ndërsa shprehu dyshimin për pranimin n

Seanca për Vettingun/ Votohet në bllok lista me 27 emrat, ja kush e kundërshtuan
  • 2017-06-18

Seanca për Vettingun/ Votohet në bllok lista me 27 emrat, ja kush e kundërshtuan

Parlamenti votoi sot listën me 27 emrat e komisioneve gjatë seancës së jashtëzakonshme ku përfshihen edhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit me zëvendësuesit e tyre. Jozefina Topalli dhe Astrit Patozi ishin të vetmit që kundërshtuan listën, duke qenë se janë dhe dy prej emrave kryesor