Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentin +Europian

Meta: total 1000 / total_found 6009 / time 0.006 / keyword[0] parlamentin / docs[0] 23536 / hits[0] 29762 / keyword[1] europian / docs[1] 75063 / hits[1] 146285 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Exit Poll i IPR Marketing dhe Ora News edhe në Financial Times

Exit Polli i realizuar falë bashkëpunimit mes Ora News dhe IPR Marketing, i cili dha një parashikim të përafërt për të gjithë shqiptarët në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare, është përdorur si burim referimi nga mediat ndërkombëtarë në artikujt e publik

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë
  • 2017-06-25

Zgjedhjet në mediat e huaja: Test kyç për Shqipërinë

Shqipëria voton në zgjedhje, që nga diplomatët e huaj shihen si gur kilometrik në rrugën e saj drejt BE-së, e këtë frymë reflektojnë edhe shumica e artikujve të shtypit të huaj kushtuar votimeve të kësaj të diele për Parlamentin e ri. Vëmendja dhe interesi ndaj këtyre zgjedhjeve

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së
  • 2017-06-23

FT: Zgjedhjet në Shqipëri caktojnë rrugën drejt BE-së

Zgjedhjet e përgjithshme të 25 qershorit do të përcaktojnë marrëdhënien e ardhshme të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Kështu shkruan gazetarja Kerin Hope, në një artikull për Financial Times. Ndërsa citon rastin e një qytetari shqiptar, të cilit i është dashur të përballet me

No Pic available
  • 2017-06-19

Fajon: Mos premtoni data për liberalizimin e vizave

Eurodeputetja Tanja Fajon u kërkoi politikanëve të Kosovës që të ndërmarrin veprime vendimtare nëse duan që qytetarët e tyre të gëzojnë udhëtimin pa viza në zonën Shengen. Raportuese për Kosovën në Parlamentin Europian për procesin e liberalizimit të vizave, Fajon, gjatë një i

Parashikimi i Bernard Kushner për Shqipërinë: Negociatat brenda vitit
  • 2017-06-15

Parashikimi i Bernard Kushner për Shqipërinë: Negociatat brenda vitit

Ish-ministri i Jashtëm francez Bernard Kushner pret që Bashkimi Europian të nisë negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë këtë vit. Në një opinion të publikuar në Financial Times disa muaj pasi vizitoi Shqipërinë në mesin e krizës së reformës në drejtësi, tashmë që gjithçka

No Pic available
  • 2017-06-10

Merkel: BE është gati të fillojë bisedimet për Brexit

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se nuk shikon asnjë pengese në rrugën për fillimin e bisedimeve të Brexit, ashtu siç është planifikuar. Merkel tha se besonte Britania do të përmbushë afatet kohore, duke shtuar se Bashkimi Europian është gati. Kancelarja Merkel shtoi se shpr

No Pic available
  • 2017-06-09

May përpiqet të formojë qeverinë e re me unionistët irlandezë

Me 319 ndenjëse në Parlament, Partia Konservatore e Theresa May konfirmohet forcë e parë në Britaninë e Madhe, por qeveria e re britanike do të jetë në koalicion me Partinë Demokrate për Bashkimin. May ka premtuar se udhëheqja e re do të çojë përpara vendin dhe bisedimet e rëndësis