Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.233Z

VV në Parlamentin Europian

Delegacioni i Vetëvendosjes, i përbërë nga Albin Kurti, kryetar dhe Puhie Demaku, sekretare për marrëdhënie me jashtë, sot ka zhvilluar takime në Parlamentin Evropian, ku kanë takuar disa nga eurodeputetët që gjatë këtij mandati e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.408Z

Protestuesit rrethojnë parlamentin ukrainas

Rreth 10 mijë protestues, përfshirë veteranë ushtarakë dhe të mbijetuarit nga katastrofa bërthamore e Çernobilit, kanë rrehtuar sot Parlamentin e Ukrainës për të kundërshtuar shkurtimet në buxhet. Mësohet se ka pasur p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.051Z

VIDEO/ Italishtja e Berishës gajas parlamentin

Sali Berisha ka shkaktuar të qeshura dhe batuta ne salle ndersa ka tentuar te lexojë italisht. Berisha ka qeshur edhe vetë teksa ka lexuar disa tituj në italisht. Kjo italishtja ime është larg të qenurit asaj që duhet të jetë. Po është as në gjendje, pasi në jetën time nuk kam bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.701Z

Maqedoni opozita bojkoton parlamentin

Thellohet kriza politike në Shkup. Opozitës që kish braktisur parlamentin iu bashkua edhe partia tjetër shqiptare Demokracia e Re, ndërsa PDSH ka një vit që nuk merr pjesë në punimet e tij. Opozita kryesore LSDM e Branko Cervenkovskit, nisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.869Z

Japoni, kryeministri shkrin parlamentin

Kryeministri japonez Taro Aso ka shpërndarë parlamentin dhe ka thirrur zgjedhjet e parakohshme në datën 30 gusht. Prej më shumë se 50 vjetësh, në vend qeverisë pa ndërprerje Partia Demokratike-Liberale e Aso-s, por së fundmi në zgjedhjet lokale ajo pësoi humbje të ndjeshme. Ndërkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.499Z

Kosova, zyrtarisht takime në Parlamentin Serb

Diplomatë të Republikës së Kosovës për herë të parë organizojnë takimim zyrtarë të protokolluar nga shteti Serb, në Parlamentin në Beograd. Pas një viti e gjysmë nga themelimi i zyrws ndërlidhëse diplomatike e Republikës së Kosovës në Beograd, për herë të parë diplomatë t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.998Z

Vijojne zgjedhjet per Parlamentin Evropian

Procesi i votimit per te zgjedhur perfaqesuesit e popujve te bllokut ne Parlamentin e Evropes ka hyre ne diten e trete. Kete te shtune zgjedhjet po zhvillohen ne pese vende te tjera te Bashkimit Europian; ne Qipro, Malte, Letoni, Sllovaki, si dhe ne Itali, ku bashke me zgjedhjet europian

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama