Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentit +Blushi

Meta: total 922 / total_found 922 / time 0.002 / keyword[0] parlamentit / docs[0] 51189 / hits[0] 75748 / keyword[1] blushi / docs[1] 6781 / hits[1] 19889 /
Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!
  • 2019-02-09

Ndarja nga jeta e Kiço Blushit, Braçe: U shua një njeri e një socialist i mirë!

Mbrëmjen e sotme u nda nga jeta shkrimtari dhe skenaristi i shquar Kiço Blushi. Reagimi i parë nga qeveria për këtë ngjarje të trishtë ka qenë ai i zv/kryeministrit Erion Braçe, i cili ka qenë edhe koleg me të për disa vite në sallën e Parlamentit, teksa të dy kanë përfaqësuar Pa

Dekorimi i Gafurr Mazrekut, vajza e Azem Hajdarit: Akti i shëmtuar
  • 2018-06-18

Dekorimi i Gafurr Mazrekut, vajza e Azem Hajdarit: Akti i shëmtuar

Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun, Qytetar Nderi, me motivacionin Personalitet Intelektual, me kontribut të pashoq ne Pushtetin Vendor. Në historinë shqiptare Gafurr Mazrreku njihet si i vetmi njeri që ka shkrehur një armë në ambientet e Parlame

BLUSHI DHE POPULLI I NARD NDOKËS!
  • 2018-01-21

BLUSHI DHE POPULLI I NARD NDOKËS!

ARBEN MANAJ Largimi i Blushit nga partia e tij, në totalitetin e vet është një gozhdë më shumë në arkivolin e një popullit të vdekur politikisht. Blushin e njoh personalisht prej 25 vjetësh dhe kemi qënë ndër të parët korrespondent për agjensi e media të huaja lajmesh që punësuan

Votimi i Ruçit, Patozi: Vjedhja e votës është qëndrim zyrtar i PD-së
  • 2017-09-10

Votimi i Ruçit, Patozi: Vjedhja e votës është qëndrim zyrtar i PD-së

Ish-deputeti demokrat Astrit Patozi reagon ashpër lidhur me votimin e djeshëm në Parlament, ku u zgjodh kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi. Ai thotë se demokratët nuk e meritojnë këtë përfaqësim poshtërues, duke hequr paralele me kohën kur Bamir Topi u zgjodh President edhe me vota nga e m

No Pic available
  • 2017-09-09

38 femra dhe 102 meshkuj/ Njihuni me tiparet kryesore të përbërjes së këtij parlamenti

Nga 140 deputetë të parlamentit të ri (2017-2021) 61 deputetë ose 44% nuk kanë qenë parlamentarë gjatë legjislaturës së kaluar. Ndryshimin më radikal në përbërjen e re parlamentare e ka PD me 54% (23 deputetë) të rinj, ndaj vetëm 46% (20 deputetëve) të rizgjedhur, ku në pjesën e

No Pic available
  • 2017-09-07

Kuvendi i ri: Ikin liberalët, mbijetojnë militantët

Nga 140 deputetë të parlamentit të ri (2017-2021) 61 deputetë ose 44% nuk kanë qenë parlamentarë gjatë legjislaturës së kaluar, dhe me ndonjë përjashtim të ndonjë deputeti që ka qenë vite më parë në parlament, ata përbëjnë edhe prurjet e reja në politikë. Pjesa tjetër prej 7

No Pic available
  • 2017-08-12

7 deputetët e Parlamentit të Shqipërisë që kanë pasur edhe prindërit deputetë

Studiuesi Afrim Krasniqi ka evidentuar shtatë raste të deputetëve që kanë pasur babanë deputetë dy në periudhën komuniste, katër post 90. Sipas Krasniqit, ka vende që flasin për elita apo dinasti politike, dhe nënkuptojnë karrierat e larta drejtuese të të njëjtës familje në breza

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama