Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentit +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.826Z

Selia e Parlamentit Europian

Pjese e paketes se projektligjeve te ndryshme te hedhura ne votim ne Parlamentin Europian, ishte edhe pyetja: a duhet te vendosin vete eurodeputetet per sallen e seancave plenare ne te ardhmen? Aktualisht, ligjvenesit europiane jane detyruar te udhetojne së bashku me bashkëpun&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.435Z

Parlamentit Europian shpërblen Lunacekun

Me 409 vota pro, eurodeputeti gjerman Martin Schulz është rizgjedhur si Presidenti i Parlamentit Europian. Schulz, pjesë e së majtës europiane u zgjodh në këtë pozicion si pjesë e një marrëveshjeje mes të majtëve dhe të djatht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.231Z

Martin Shultz rizgjidhet në krye të Parlamentit Europian

Me 409 vota pro, eurodeputeti gjerman Martin Schulz është rizgjedhur si Presidenti i Parlamentit Europian. Schulz, pjesë e së majtës europiane u zgjodh në këtë pozicion si pjesë e një marrëveshjeje mes të majtëve dhe të djathtëve për ndarjen e posteve në BE. Sipas kësaj marrëveshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.790Z

Jerzu Buzek, në krye të Parlamentit Europian

Europarlamentari polak i qendrës së djathtë, Jerzu Buzek, është zgjedhur dje President i Parlamentit Europian, në përfundim të një votimi të mbajtur të fshehtë në një dhomë parlamentare në Strasburg. Zgjedhja e një deputeti nga një ish-vend komunist që u bë pjesë e BE-së vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.133Z

Topalli përshëndet rezolutën e Parlamentit Europian për Shqipërinë

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë përshëndeti dje rezolutën e Parlamentit Europian, e cila vlerëson progresin e bërë nga autoritetet shqiptare në rrugën drejt BE-së. Në një deklaratë për mediat, Topalli u shpreh dje se në rezolutën e PE-së i kërkohet opozitës shqiptare që t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.945Z

Borghezio jashte parlamentit europian

Shqiptarët në Itali nuk mund të durojnë fyerjet e Eurodeputetit italian dhe legistit  Mario Borghezio i cili ka deklaruar publikisht se “Shqipëria është vend i botës së tretë, nuk bën pjesë në komunitetin europian –Ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.432Z

Vizat shoqeria civile apel Parlamentit Europian

Shoqeria civile ne Shqiperi permes nje deklarate i ben apel ambasadave te huaja ne Tirane dhe Parlamentit Europian lidhur me liberalizimin e vizave per Shqiperine. Iniciuar nga Zyra e Fondacionit Soros ne Tirane nepermjet kesaj deklarate mbi 50 OJF risjellin ne vemendjen e vendeve te Ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama