Rezultate te kerkimit per termin: +Parlamentit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.227Z

Aksidentohet zv/presidenti i Parlamentit Evropian

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian Alexander Alvaro, është lënduar seriozisht në një aksident me makinë në Gjermaninë Perëndimore, ka thënë zëdhënësi i grupit të liberalëve evropianë, njofton agjenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.434Z

Haliti priti zëvendëspresidentin e Parlamentit Evropian

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wiecand po qëndron në Kosovë me organizimin e Konrad Adenauer Stiftung. Sot, diplomatin nga Gjerimania, Rainer Wiecand e priti në një takim nënkryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Xhavit Haliti. Takimi u fokusua në mundesinë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.792Z

Veseli takoi ish-deputetë të Parlamentit Evropian

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, me bashkëpunëtorë ka pritur të marten në një takim një grup të ish-deputetëve të Parlamentit Evropian që vijnë kryesisht nga pesë vendet e Bashkimit Evropian. Gjatë ktij takimi është diskutuar për relacione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.690Z

Krasniqi uron presidentin e Parlamentit Evropian, Martin Schulz

Me rastin zgjedhjes së Martin Schulz-it, president i Parlamentit Evropian, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram urimi Schulz-it duke i uruar sukses në përmbushjen e përgjegjësive në krye të këtij institucioni të lartë të Bashkimit Evropian.“Du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.683Z

Martin Schulz zgjidhet kryetar i ri i Parlamentit Evropian

Socialdemokrati Martin Schulz u zgjodh sot kryetar i ri i Parlamentit Evropian. Udheheqesi i deritanishem i grupit parlamentar socialdemokrat fitoi 387 nga 699 votat e Parlamentit. 56 vjecari Martin Schulz u zgjodh si pasardhes i konservatorit nga Polonia Jerzy Buzek dhe do te jete ne kete post

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.671Z

Martin Shultz, kryetar i ri i Parlamentit Evropian

Martin Shultz kryetar i PE Socialdemokrati Martin Schulz është zgjedhur sot kryetar i ri i Parlamentit Evropian. Udhëheqësi i deritanishëm i grupit parlamentar socialdemokrat fitoi 387 nga 699 votat e Parlamentit. 56 vjeçari Martin Schulz u zgjodh si pasardhës i konservatorit nga Polonia Jerz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.562Z

Kryeministri Rama pret Delegacionin e Parlamentit Evropian

Kryeministri Edi Rama priti sot në takim, Delegacionin e Parlamentit Evropian për marrëdhëniet me Shqipërinë, Bosnje Hercegovinën, Serbinë, Malin e Zi dhe Kosovën, të kryesuar nga eurodeputeti Eduard Kukan. Kryeministri theksoi vullnetin e palëkundur të qeverisë për reforma të mëte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama