Rezultate te kerkimit per termin: +Parqeve

Meta: total 1000 / total_found 1299 / time 0.000 / keyword[0] parqeve / docs[0] 1299 / hits[0] 1671 /
No Pic available
  • 2019-03-24

Qindra qytetarë në Festën e Krrabës, aktivitete dhe panair agro-ushqimor

Një fundjavë ndryshe, afër natyrës dhe ushqimit bio të zonës, por jo larg kryeqytetit! Krraba mikpriti sot dhjetëra qytetarë të ardhur nga Tirana dhe zonat përreth për të festuar ardhjen e pranverës, përmes një sërë aktivitetesh që promovojnë natyrën, vlerat agroturistike të zon

Gati i ri këndi i ri i lojërave tek Liqeni Artificial
  • 2019-03-19

Gati i ri këndi i ri i lojërave tek Liqeni Artificial

Së shpejti të vegjlit e kryeqytetit, dhe jo vetëm, do të kenë gati një kënd fantastik lojërash, i cili i shtohet parkut të madh të Liqenit Artificial. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen financiare të TIKA-s dhe Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, po vijon punën për një shesh të

Muzikë, ushqim i zonës dhe argëtim pafund në Dajti nFest këtë fundjavë
  • 2019-02-06

Muzikë, ushqim i zonës dhe argëtim pafund në Dajti nFest këtë fundjavë

Këtë fundjavë mos planifikoni asgjë, pasi Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës, ka menduar për një nga aktivitetet më të bukura dimërore. E kthyer tashmë në një traditë, Dajti nFest mbledh do të mbledh bashkë këtë të shtunë qytetarë nga e gjithë Shqipër

No Pic available
  • 2019-02-02

Liqeni, mbillen 200 pemë te pedonalja e re

E shtuna ishte një ditë mbjelljesh në Parkun e Madh të Liqenit Artificial. Pas pastrimit dhe ndërtimit të gjithë pedonales dhe korsisë së dedikuar për vrapim dhe biçikleta, ka nisur edhe pyllëzimi i gjithë pjesës jugore të parkut. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit, falë edhe kontrt

Veliaj zbulon projektin e radhës, transformojmë
  • 2019-01-22

Veliaj zbulon projektin e radhës, transformojmë

Pas rehabilitimit të trotuareve në Rrugën e Kavajës, Bashkia e Tiranës po vijon punën për zgjerimin e tyre edhe në disa rrugë të tjera të qytetit, për të mundësuar kalimin më lehtë të këmbësorëve, të karrocave të fëmijëve dhe personave me aftësi ndryshe. Kryebashkiaku i Tir

No Pic available
  • 2019-01-20

Familja Milkani i dhuron Tiranës dy bredha me simbolikë të fortë (Foto)

Për të dytin vit radhazi regjisori Pirro Milkani dhe bashkëshortja e tij, pianistja Margarita Kristidhi i janë bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë në Tiranë, si mënyra më e mirë për ti lënë qytetit dhe brezit të ardhshëm një trashëgimi të gjelbër dhe

Festat, Veliaj shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë
  • 2018-12-24

Festat, Veliaj shpërndan dhurata për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe romë

Festat e fundvitit dhe atmosfera e gëzueshme që ato ofrojnë kanë trokitur edhe për fëmijët me aftësi të kufizuara të institutit “Ramazan Kabashi”, për fëmijët rom dhe ata që vijnë nga familjet në nevojë. Nën ritmet e muzikës, lojës së aktorëve të cirkut dhe humori

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama