Rezultate te kerkimit per termin: +Parti +Socialdemokrate

Meta: total 692 / total_found 692 / time 0.001 / keyword[0] parti / docs[0] 37019 / hits[0] 63764 / keyword[1] socialdemokrate / docs[1] 2267 / hits[1] 2700 /
No Pic available
  • 2017-05-07

Të shtyhet miratimi i listave! Anëtarët e opozitës braktisin mbledhjen

Tre anëtarët e opozitës braktisën sot mbledhjen e KQZ, ku po shqyrtoheshin listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit për 9 subjekte politike. Largimi nga mbledhja erdhi pas rrëzimit me votë nga katër anëtarët e mazhorancës të propo

No Pic available
  • 2017-04-19

INTERVISTA/ Gjinushi: Koalicioni 80 vende pa LSI-në

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi komenton situatën politike në vend. Në një intervistë për konica.al ai thotë se e majta fiton bindshëm edhe pa LSI. Zoti Gjinushi, dje Tirana u pushtua nga vizitat e ndërkombëtarëve.  Në fillim ministri i jashtëm holandez e më pas

No Pic available
  • 2017-03-26

Të hënën pritet të zgjidhet kryetari i Kuvendit

Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë paralajmëron se të hënën përvec zgjedhjes së Kreut të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime do të zgjedhet edhe kryeparlamentari i ri. Sipas partisë së Zoran Zaevit shumica prej 67 deputetëve është e mjaftueshme për të përfunduar konsitutimin e Ku

No Pic available
  • 2017-03-20

PS regjistrohet zyrtarisht në KQZ për zgjedhjet e 18 qershorit

Partia Socialiste është regjistruar zyrtarisht pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve në lidhje me votimet e 18 qershorit, ndërsa sot janë regjistruar edhe 5 parti të tjera, kryesisht të majta. Me anë të një njoftimi, KQZ-ja bën me dije regjistrimin e disa partive politike si më posht

Takimi 90-minutësh, Gjinushi: Bisedë për bashkëpunim, për çfarë folëm me Koço Kokëdhimën
  • 2017-02-24

Takimi 90-minutësh, Gjinushi: Bisedë për bashkëpunim, për çfarë folëm me Koço Kokëdhimën

Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes Zgjidhja brenda PS-së, Koço Kokëdhima, u takua dje me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi. Pas takimit që zgjati rreth 90 minuta, Kokëdhima deklaroi se mes tyre u bisedua rreth situatës politike në vend. I kontaktuar nga Gazeta Shqiptar

No Pic available
  • 2017-02-23

Kokëdhima takon Gjinushin për situatën politike në vend

Themeluesi dhe drejtuesi i Lëvizjes Zgjidhja në PS, Koço Kokëdhima u takua sot në orën 13.00, me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi. Pas takimit që zgjati rreth 90 minuta, z.Kokëdhima deklaroi se bisedë e takimit ishte situata politike në vend. Takimi i z.Kokëdhima me

No Pic available
  • 2017-01-24

KQZ hap sot `thesin`për partitë: 290 milionë lekë për zgjedhjet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve(KQZ) mblidhet sot për të shpërndarë fondin prej 290 milion lekësh që buxheti i shtetit ka vënë në dispozicion të partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Sipas ligjit Për partitë politike, 70% e fondit, e parashikuar si mbështetje fin