Rezultate te kerkimit per termin: +Partia +Komuniste

Meta: total 1000 / total_found 4438 / time 0.005 / keyword[0] partia / docs[0] 85969 / hits[0] 147163 / keyword[1] komuniste / docs[1] 17876 / hits[1] 31228 /
ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK
  • 2019-04-10

ZGJEDHJET NACIONALE NË LDK

Nga Fadil LEPAJA Të gjithë rrejnë, por ska lidhje! Edhe ashtu askush nuk dëgjon! Kështu thotë, i famshmi Marfi, por a është vërtetë ashtu? A po rrejnë të gjithë dhe a po dëgjon kush kënd në këtë vend? Jemi dëshmitarë se ligjet që vlejnë gjithkund tjetër, nuk vlejnë edhe për

Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)
  • 2019-03-31

Kritikja e qeverisë bëhet presidentja e parë e Sllovakisë (Foto)

Avokatja liberale dhe kritike e Qeverisë, Zuzana Caputova ka mposhtur kundërkandidatin e saj me një diferencë të gjerë, për tu bërë presidentja e parë grua e Sllovakisë. Me pothuajse të gjitha votat e numëruara, Caputova ka fituar 58,4 për qind të votave në raundin e balotazhit. Kund

Kina përjashton ish-liderin e Interpolit nga Partia Komuniste
  • 2019-03-27

Kina përjashton ish-liderin e Interpolit nga Partia Komuniste

Kina ka dëbuar ish-shefin e Interpolit, Meng Hongwei nga zyra publike dhe gjithë Partia Komuniste që tani është në pushtet, meqë ai pritet të përballet me akuzat për korrupsion në vendlindjen e tij. Komisioni qendror për Disiplinë i kësaj partie ka thënë më 27 mars se Meng ka abuzua

No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97
  • 2019-03-12

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97

Partia Socialiste ka mbledhur në një tryezë partita aleate për të diskutuar për situatën politike, ku opozita ka djegur mandatet. PS dhe aleatët e saj kanë dalë me një deklaratë, duke thënë se vendimi i opozitës  synon të dëmtojë rëndë interesat tona kombëtare dhe strategjike n

No Pic available
  • 2019-02-27

Basha kujton pushkatimin e 22 intelektualëve: Xhelatë kemi ende në drejtësi dhe shtet

Kreu demokrat Lulzim Basha ka kujtuar sot 68-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 intelektualeve shqiptarë nga regjimi komunist. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Basha shkruan ndër të tjera se përditë riqarkullohen emra xhelatësh në institucionet e drejtësisë e në institucionet e s

Dështoi në zgjedhje, por Gjergj Bojaxhi i gatshëm të pranoj mandat qyl
  • 2019-02-23

Dështoi në zgjedhje, por Gjergj Bojaxhi i gatshëm të pranoj mandat qyl

Në emisionin Top Talk, Gjergj Bojaxhi është shprehur se do të pranonte me kënaqësi të bëhej pjesë e Parlamentit me argumentin se kështu do të godiste të keqen. Është e pakuptimtë sesi Bojaxhi pranon një mandat deputeti, kur në zgjedhje mori rreth 2 mijë vota, përafërsisht sa Part