Rezultate te kerkimit per termin: +Partia +Socialiste

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.709Z

Krijohet Partia Socialiste e Moderuar

TIRANE- Spektrit politik të së majtës në Shqipëri i është shtuar tani një tjetër parti. Partia Socialiste e Moderuar (PSM) është forca më e re politike e krijuar së fundi nga eksponentë të së majtës dhe ish- anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.584Z

Partia Socialiste rikthehet në parlament

Nga Express më 04 shtator 2011 në ora 21:12 Partia Socialiste pritet të zyrtarizojë nesër vendimin e Edi Ramës për t’i dhënë fund bojkotit parlamentar të nisur prej 2 vjetësh. Me këtë vendim, Partia Socialiste do të korrigjojë gabimin 2 vjecar të Edi Ramës dhe do të hedhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.050Z

Riorganizohet Partia Socialiste

Partia Socialiste ka nisur procesin e shpërndarjes së anëtarëve të Asamblesë dhe kryesisë në zona të ndryshme të vendit duke i dhënë udhë në këtë mënyrë procesit të riorganizmit të strukturave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.584Z

Partia Socialiste rikthehet ne parlament

Partia Socialiste pritet të zyrtarizojë nesër vendimin e Edi Ramës për t’i dhënë fund bojkotit palarmentar të nisur prej 2 vjetësh. Me këtë vendim, Partia Socialiste do të korrigjojë gabimin 2 –vjecar të Edi Ramë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.958Z

PO PARTIA SOCIALISTE KU ËSHTË?

ZAMIRA ÇAVO Në 23 vjet të demokracisë në Shqipëri, Partia Socialiste ka qenë padyshim, një nga asetet më me vlerë që ka pasur politika jonë. Me njerëz idealistë, të majtë në thelbin e tyre ideologjik, kjo parti ka qenë garantja e paqes sociale e politike në momentet më të vësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.875Z

Partia Socialiste: Quo Vadis?

ILIR KALEMAJ Zhvillimet e fundit politike në vend parathonë shumëçka në lidhje me aspektin organizativ apo strategjitë elektorale që do të ndjekin palët, por pak, për mos të thënë aspak, në aspektin përmbajtësor. Jo çdo gjë është veçanërisht e dukshme dhe e perceptueshme te Par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.265Z

Partia Socialiste zgjedh Kryesinë e re

Tiranë- Asambleja e Partisë Socialiste ka zgjedhur organet e reja drejtuese të saj. Në krye të kryesisë së PS-së u rizgjodh me një mandat 4-vjeçar Gramoz Ruçi. I propozuar nga kreu i PS-së Rama, Ruçi mori 190vota pro, ndër 210 anëtarët që votuan. Pas numërimit të votave anëtarët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama