Rezultate te kerkimit per termin: +Partin +Socialiste

Meta: total 1000 / total_found 12636 / time 0.011 / keyword[0] partin / docs[0] 27266 / hits[0] 38503 / keyword[1] socialiste / docs[1] 93885 / hits[1] 180011 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring
  • 2019-04-10

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring

Top Story udhëtoi për në Lushnje. Edhe në këtë zonë të Shqipërisë, vjedhja e sinjalit televiziv është në lulëzim. Në këtë qytet, Top Story zbuloi rastin më flagrant të piraterisë televizive. Një televizion kabllor pa licencë, në pronësi të një drejtori burgu. Në çdo sht

Diplomati: Nëse Rama sdo e kishte rikandiduar Veliajn, PS do ishte ndarë
  • 2019-03-26

Diplomati: Nëse Rama sdo e kishte rikandiduar Veliajn, PS do ishte ndarë

Diplomati Agim Nesho ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin 360 Gradë, teksa u pyet nga moderatori Artur Zheji nëse Erion Veliaj do të ishte një udhëheqës më i mirë se Edi Rama në Partinë Socialiste. Nesho e cilësoi Veliaj një Rama të dytë duke thënë se kopja nuk është

No Pic available
  • 2019-03-26

Antonio Gramsci: Im atë është me origjinë shqiptare

Antonio Gramsci lindi në Ales, në Sardenjë, më 22 janar 1891, i katërti nga shtatë fëmijët që patën Francesco Gramsci dhe Giuseppina Marcias-i. Të parët e Antonios nga ana e babait ishin me origjinë nga qyteti i Gramshit në Shqipëri, dhe mund të kenë mbërritur në Itali që në sh

No Pic available
  • 2019-03-23

PS ndez motorët elektoralë, ja cilët janë kandidatët e parë për kryebashkiakë

I gjithë Kongresi i Partisë Socialiste ishte i konceptuar dhe ndërtuar në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 qershorit, kur kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për mazhorancën, për të cilën opozita nuk e ka ndarë ende mendjen nëse do të futet në garë apo jo. Në

Ish-ministrja tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano në Kongresin e PS-së
  • 2019-03-22

Ish-ministrja tregon arsyet pse u ftua Fatos Nano në Kongresin e PS-së

Ish-ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro e ftuar në rubrikën Opinion në Neës24 foli për Kongresin e PS nesër, si dhe për zgjedhjet lokale të qershorit. Kumbaro u pyet për ftesën e Fatos Nanos në Kongresin e Partisë Socialiste. Ajo tha se Nano është një figurë historike e PS dhe ndaj

Një deputet i PS-së i bëri ofertë gruas sime për të pranuar mandatin
  • 2019-03-05

Një deputet i PS-së i bëri ofertë gruas sime për të pranuar mandatin

Gazetari Elio Laze deklaron se ai dhe bashkëshortja e tij, Ira Vejsiu, janë kontaktuar nga një deputet i PS dhe i kanë bërë një ofertë në këmbim të pranimit të mandatit për bashkëshorten e tij. I ftuar në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, Laze tha se ofert