Rezultate te kerkimit per termin: +Partin +Republikane

Total: 169
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.345Z

Në Kosovë ka vetëm një parti Republikane të Kosovës

Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikolla Sandulloviç kishte kërkuar në Tiranë falje për krimet e Serbisë në Kosovë, duke i bërë thirrje vendit të tij të njohin pavarësinë e saj. Mirëpo edhe pse u tha që ai së bashku me homologun e Kosovës Faton Kurti, në Kosovë ka re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.369Z

Partia Republikane Tiranen do ta fitoje kandidati Lulzim Basha

Në një prononcim për media, Partia Republikane shpreh besimin e saj për fitoren e kandidatit të “Aleancës për Qytetarin”, për kryetar të bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha. Duke falënderuar votuesit shqiptarë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.051Z

Partia Republikane e pakenaqur me PD-ne

Drejtuesit të Partisë Republikane shfaqin hapur pakënaqësitë dhe konfliktet, që kanë nisur brenda koalicionit të mazhorancës. Ne prag të një viti të ri elektoral, republikanet theksojnë divergjencat që kanë me Parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.012Z

Xhelili: Lëvizja Republikane në Gjilan do të bëjë befasi si partia e Ilir Metës

Selver Xhelili kryetar i Lëvizjes Republikane në Gjilan thotë se ka hyrë në koalicion parazgjedhor me LDK sepse Lutfi Hazirin e sheh si lider të Anamoravës dhe të vetmin figurë autoritative që mund ta fitojë Gjilanin dhe ta dërgojë n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.259Z

PR: Shqipëria humbi politikanin e urtë dhe vizionar

TIRANË- Partia Republikane, me dhimbje të thellë për humbjen e liderit dhe njëkohësisht themeluesit të kësaj partia, e ka cilësuar vdekjen e politikanit dhe njëkohësisht shkrimtarit Sabri Godo humbje të madhe për Shqipërinë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Reforma pran partit e vogla

Kryetart e Partive t vogla duket se kan humbur kontrollin mbi deputet e tyre. Reforma kushtetuese i ka prar ata dukeq jo vetm n Partin Socialiste e Demokratike t vrehen gjra t tilla por edhe n ato t vogla. Nga grupi parlamentar i Partis Republikane, vetm dy deputet, Arian Madhi dhe Hajrullah Paturri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.260Z

PR për Godon: Vendi humbi politikanin vizionar

Partia që ai vetë themeloi dhe e drejtoi për 7 vite, Partia Republikane ka shprehur hidhërim të thellë për ndarjen nga jeta të politikanit Sabri Godo. “Shqipëria humbi politikanin e urtë dhe vizionar dhe shkrimtarin e shquar. Sabri Godo vendos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama