Rezultate te kerkimit per termin: +Partine +Komuniste +Shqiptare

Meta: total 206 / total_found 206 / time 0.003 / keyword[0] partine / docs[0] 5816 / hits[0] 7819 / keyword[1] komuniste / docs[1] 17876 / hits[1] 31228 / keyword[2] shqiptare / docs[2] 238146 / hits[2] 466797 /
Çahet opozita dhe ikën Balli Kombëtar, Alimadhi: PD ska respektuar asnjë marrëveshje nga viti 2005. Dalim vetëm në zgjedhje, ja si do mbrojmë votën
  • 2017-01-21

Çahet opozita dhe ikën Balli Kombëtar, Alimadhi: PD ska respektuar asnjë marrëveshje nga viti 2005. Dalim vetëm në zgjedhje, ja si do mbrojmë votën

Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi në një intervistë për TemA është shprehur se PD nuk i ka respektuar marrëveshjet me partinë e tij që nga viti 2005 e këtej. Madje ka pasur dhe keqkuptime mes tyre, duke nënvizuar se nuk lejon njeri të tallet me partinë e tij. Al

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)
  • 2016-12-11

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)

Në përvjetorin e 26 të krijimit të Partisë Demokratike, një ndër themeluesit dhe lideri historik i saj, Sali Berisha i kushton një shkrim mënyrës sesi u krijua ky grupim politik. Berisha bën një rrëfim nga kryengritja e studentëve dhe deri tek kontributi i PD-së në 26 vitet e jet

No Pic available
  • 2016-07-13

25-vjetori i PS, Berisha vlerëson Nanon dhe sulmon Ramën

Një urim për socialistët shqiptar! Nga Sali Berisha Te dashur miq, sot socialistet shqiptar kremtojne nje muaj me vonese 25 vjetorin e dites se emrit, pra te ndryshimit te emrit te Partise se Punes se Shqiperise ne Parti Socialiste te Shqiperise, duke mbetur gjithnje trashegimtare juridike e PPSH

No Pic available
  • 2016-07-12

Berisha mesazh socialistëve për 25 vjetorin: Në krye të saj mostra politike Rilindje

Ish-kryeministri Sali Berisha, iu drejtua me një mesazh të gjatë socialistëve për kremtimin e 25 vjetorit të rithemelimit të Partisë Socialiste. Berisha thotë se pavarësisht se mbeti trashëgimtare e Partisë së Punës, hap pozitiv ishte edhe ndryshimi i emrit. Sot pas më shumë se dy de

Mos e besoni po deshët/ Berisha ngre në qiell Fatos Nanon si reformator: Tani PS-në e kanë marrë bastardët neo-bllokmenë
  • 2016-07-12

Mos e besoni po deshët/ Berisha ngre në qiell Fatos Nanon si reformator: Tani PS-në e kanë marrë bastardët neo-bllokmenë

Sali Berisha, njeriu që e ka futur në burg Fatos Nanon dhe nuk ka lënë gjë pa thënë për të, sot e ka vlerësuar atë si njeriun që reformoi Partinë Socialiste. Ai iu quan hallin socialistëve, se partinë ua ka marrë Edi Rama dhe neo-bllokmenët. Ja çfarë shkruan Berisha: Te dashur

Urimi i Berishës për socialistët me rastin e 25-vjetorit të PS-së
  • 2016-07-12

Urimi i Berishës për socialistët me rastin e 25-vjetorit të PS-së

Me rastin e 25 vjetorit të themelimi të Partisë Socialiste, edhe ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një urim përmes faqes së tij në Facebook. Berisha i njeh merita ish-kundërshtarit të tij Fatos Nano për transformimin e PS-së dhe shkëputjen e saj nga modeli stalinist, ndërsa lësh

Ti Shqiperi me jep nder
  • 2016-06-22

Ti Shqiperi me jep nder

Transmetuar me 22062016 - 1038 Nga Armando Moshobr br Ta vendosesh ne pikepyetje nese atdheu yt te jep nder jo domosdoshmerisht tregon se ke mberritur ne piken prej nga ku nuk do ta shohesh me atdheun tend perkundrazi eshte ky qend