Rezultate te kerkimit per termin: +Partine +Republikane

Total: 249
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.431Z

Debate mes kandidateve republikane

0 brbr SSSAbrASS brbrGazetarja e Fox News Megyn Kelly e vuri ne veshtiresi Donald Trump gjate debatit mes republikaneve te cilet synojne Shtepine e Bardhe Ai nuk priti shume Permes nje statusi ne Twitter  tha se si Kelly ashtu dhe moderatoret e tjere nuk ishin profesioniste te mirebrbr brbrKelly

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.023Z

Kandidatet republikane per zgjedhjet e vitit 2012

Pas disa muaj paqartesie gara per kandidatet republikane ne zgjedhjet e 2012 po fillon te marre forme ne prag te zgjedhjeve presidenciale te vitit te ardhshem. Disa republikane te rendesishem e kane marre tashme vendimin e tyre per garen per Shtepine e Bardhe ne vitin 2012. Nje numer cuditerisht i m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.051Z

Partia Republikane e pakenaqur me PD-ne

Drejtuesit të Partisë Republikane shfaqin hapur pakënaqësitë dhe konfliktet, që kanë nisur brenda koalicionit të mazhorancës. Ne prag të një viti të ri elektoral, republikanet theksojnë divergjencat që kanë me Parti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.301Z

Republikanet riorganizojne partine

Partia Republikane ka nisur te riorganizohet ne pergatitje per zgjedhjet e vitit 2009. Ne ansamblene rajonale te Shkodres kryetari Fatmir Mediu ka theksuar se shqiptaret i jane kthyer nje historie dhe kapitulli te ri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.119Z

Kandidati me i vjeter ne moshe mbeshtetet nga te rinjte republikane

Rinia amerikane ne pergjithesi ka preferuar Partine Demokrate. Kjo ndihmoi ne fitoren e Presidentit Barak Obama ne vitin 2008. Por mijera votues te rinj te anes tjeter te spektrit politik jane shnderruar ne nje force te rendesishme per njerin nga kandidatet presidenciale republikane te vitit 2012 Ro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.194Z

PR tenton te mbylle sherrin

Republikanet tentuan te mbyllin krisjet me Partine Demokratike nje dite pas deklarates kontraversiale te nenkryetares demokrate Jozefina Topalli. Ne nje takim elektoral ne Postribe te Shkoder, Topalli akuzoi Partine Demokristiane, por edhe aleatet republikane si parti te inkriminuara.Ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama