Rezultate te kerkimit per termin: +Partis +Dmeokratike

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] partis / docs[0] 110761 / hits[0] 206225 / keyword[1] dmeokratike / docs[1] 15 / hits[1] 15 /
No Pic available
  • 2018-02-10

Të gjitha hallet e Eduard Halimit, përveç rajonit

Eduard Halimi ka dorëzuar papritur mandatin e tij si deputetë I PD, nën një arsyetim formal të një projekti privat për drejtësinë në rajon, të cilin mund të na e kishte kursyer. Karriera e Eduard Halimit është radiografia tipike e një juristi që i ngjitet politikës për përfitme pe

No Pic available
  • 2017-06-23

Numri dy i PPE flet shqip: Koha për Republikën e Re, koha për Lulzim Bashën

Në mitingun përmbyllës të Partisë Demokratike, erdhi mbështetja e PPE, përmes zëvendëspresidentit të Partisë Popullore Europiane, Alojz Pertele, që ishte i pranishëm sonte në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, dhe iu drejtua qytetarëve me një mesazh. Alojz Pertele: Jam k

No Pic available
  • 2015-04-23

Ben Blushi në Të Paekspozuarit: Edi Rama u zhduk pas zgjedhjeve të 23 qershorit, ministrat i shpalli në televizor

Një shëtitje mes dëshpërimit” është titulluar puntata e rradhës e emisionit “Të paekspozuarit” të Ylli Rakipit, ku në fokus janë largimet masive të shqiptarëve drejt vendeve të Bashkimit Europian. I ftuar në studio është Ben Blushi, deputet i Partisë Socialiste, i

No Pic available
  • 2015-04-23

Ben Blushi në Të Paekspozuarit: Rilindja, truk për ta nënshtruar PS dhe për ta përdorur

Një shëtitje mes dëshpërimit” është titulluar puntata e rradhës e emisionit “Të paekspozuarit” të Ylli Rakipit, ku në fokus janë largimet masive të shqiptarëve drejt vendeve të Bashkimit Europian. I ftuar në studio është Ben Blushi, deputet i Partisë Socialiste, i

Aktivi i PD-së, protesta të përditshme për largimin e Ilir Metës
  • 2015-03-14

Aktivi i PD-së, protesta të përditshme për largimin e Ilir Metës

Demokratët vendosën mbrëmë për protesta çdo të enjte para ambienteve të Kuvendit ku zhvillohen seancat parlamentare, ndërsa çdo ditë para kryesisë së Kuvendit do të protestojnë të rinjtë e FRPD-së Edhe pse opozita deklaroi se me protestën e së enjtes qeveria Rama-Meta ishte rr

No Pic available
  • 2014-09-04

Anëtarësimi në BE, Schockenoff: Shqipëria në status vëzhgimi, arsye shkarkimet nga puna me motive politike

TIRANË-Statusi i vëzhgimit do ta shoqërojë Shqipërinë në procesin e anëtarësimit të Bashkimit Europian , theksoi nënkryetarin e grupit CDU/CSU, Andreas Schockenoff në konferencën “Marrëdhëniet shqiptaro-gjermane”. Sipas tij në këtë pjesë ka kontribuar dhe fakti se qeve

Sali Berisha: Nuk do njoh zgjedhjet
  • 2013-07-22

Sali Berisha: Nuk do njoh zgjedhjet

Kryeministri në detyre, Sali Berisha, deklaron se nuk do ta njohë pushtetin e ri, pasi sipas tij, ai ka dalë nga krimi, droga dhe paratë e pista. Berisha thotë se do të luftojë për votën e lirë të shqiptarëve. Ai deklaron: Ky eshte ndryshi