Rezultate te kerkimit per termin: +Partis +Popullore +Republikane

Total: 34
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.227Z

Kriza politike, Presidenti turk shtyn vizitën në Bullgari

Presidenti turk, Abdullah Gyl shtyu me një javë vizitën e tij zyrtare në Bullgari. Sipas mediave turke Gyl do të qëndroj në Ankara për hapjen e Asamblesë së Madhe Kombëtare më 28 qershor, si dhe për veprimet vijuese të shpalljes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.876Z

Kurdet perleshen me policine turke

Tensioni mes forcave të sigurisë turke dhe rebelëve kurdë po intensifikohet në prag të 28 vjetorit të nisjes së luftës së armatosur të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit. Në provicën jug-lindore t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.725Z

Kurdët marrin përgjegjësinë për rrëmbimin e deputetit turk

Militantët e Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit kanë marrë përgjegjësinë për rrëmbimin e deputetit të Parlamentit turk, Husein Ajgun. Në komunikatën që kanë bërë publike agjencitë pro-kurde th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.827Z

Sektori publik në Turqi në grevë dyditore

Punonjësit e sektorit publik në Turqi kanë nisur një grevë dyditore, në mbështetje të protestave antiqeveritare, të cilat vazhdojnë në një numër më të madh qytetesh tashmë. Konfederata e Unionit Tregtar &l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.494Z

Ismail Kahraman zgjidhet kryetar i Parlamentit të Turqisë

Deputeti i AK Partisë në qytetin Stamboll është zgjedhur Kryetar i Parlamentit Kombëtar të Turqisë në raundin e tretë me 316 vota, raporton Anadolu Agency (AA). Në votimet për Kryetar të Parlamentit Kombëtar të Turqisë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.606Z

Erdogani padit liderin e opozitës për shkak të banjove

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan do ta padis liderin e opozitës turke i cili ka thënë se në banjot e pallatit presidencial tualetet janë nga ari. Avokati i Erdoganit ka thënë për mediat turke se presidenti do ta padisë liderin e opozitës Kemal Kil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.496Z

Deputetet me shami hyjnë në parlamentin turk

Tri deputete femra nga Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit(AK) do të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Parlamentit turk më 31 tetor. Veçantia e tyre është se ato janë të mbuluara. Ligji i ri i cili ndalon diskriminimin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama