Rezultate te kerkimit per termin: +Partis +Socialiste

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

Ymeri në Kongresin e Partisë Socialiste Franceze

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje, i përbërë nga kryetari Visar Ymeri dhe anëtari i kryesisë Belgzim Kamberi, po marrin pjesë në Kongresin e 77 të Partisë Socialiste franceze, i cili po zhvillohet në Poitiers nga data 5-7 qershor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Prifti akuza Partis Socialiste

Tiran (start)-Deputeti i Lvizjes Socialiste pr Integrim Dritan Prifti ka akuzuar kt t enjte, Partin Socialiste q synon pr t hequr nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve antarin e LSI-s. Prifti tha se ky sht nj fakt tepr i rnde dhe kompromentues pr PS-n, e cila duhet t ishte n krye t reforms zgjedhore n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.837Z

Ristani: Policia e shtetit po kthehetnë polici të Partisë Socialiste

TIRANE - Deputeti i PD Arben Ristani ka denoncuar në një konferencë për shtyp, ceremoninë e djeshme të provimit për akademinë e rendit,duke e cilësuar si një hap më shumë drejt kthimit të policisë së shtetit në polici t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.253Z

Greqi, Venizelos në krye tëPartisë Socialiste greke

ATHINE- Evangjelos Venizelos, ministri aktual i Financave dhe kandidati i vetëm për drejtimin e partisë socialiste greke Pasok, njoftoi dje në mbrëmje zgjedhjen e tij në krye të kësaj partie duke pasuar Jorgos Papandreun. "Një shpresë e re d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.226Z

Paris, Hollande pritet si hero në zyrat e Partisë Socialiste

PARIS - Presidenti i ri i Francës, Fransua Hollande u prit me duartrokitje si një hero kur mbërriti në zyrat e Partisë Socialiste në Paris, ditën e hënë. Hollande deklaroi para gazetarëve se ndërsa më parë kishte thënë se ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.564Z

Pedro Sanches zgjidhet liderii ri i Partisë Socialiste të Spanjës

Pedro Sanchez është fituesi i zgjedhjeve të para të Partisë Socialiste në Spanjë (PSOE). Sot Sanchez do të kurorëzohet nga Kongresi i Jashtëzakonshëm i partisë spanjolle si Kryetari i pestë në historinë e saj.Lideri i ri i Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.046Z

I hiqet imuniteti deputeti ‘kauboj’ të Partisë Socialiste

Një ditë pas ndalimit, Prokuroria e Përgjithshme i kërkoi Kuvendit autorizimin për arrestimin e deputetit socialist, Armando Prenga. Mbrëmjen e së dielës, Kryetari i Kuvendit thërriti mbledhjen e Këshillit të Mandateve dhe Imuniteteve, i cili pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama