Rezultate te kerkimit per termin: +Partis +Demokratike

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.241Z

Itali, Matteo Renzi kreu i ri i Partisë Demokratike

ROMË- Matteo Renzi, kreu i ri i Partisë Demokratike (PD), grupimi kryesor i majtë italian dhe forca më e madhe politike e vendit, njoftoi sot një kryesi të re të përbërë nga 12 persona, shtatë prej të cilëve gra. Renzi, 38 vje&cce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.049Z

CV e kandidatit për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi

CV e kandidatit për kreun e Partisë Demokratike, Sokol OlldashiTë dhëna vetjake: Emri Mbiemri - Sokol Olldashi Adresa - Njesia Bashkiake Nr2, Rruga “Dervish Hima”, Nr.12 Tiranë Kombësia - Shqiptare Ditëlindja - 17.12. 1972 Statusi civil - I martuar me d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.277Z

Si kaloi SHQUP në pronësitë Partisë Demokratike

TIRANE- Në datën 14 gusht të vitit 2013, ish-kryeministri Sali Berisha firmosi vendimin për të kaluar Partinë Demokratike në selinë e re të saj tek Ish-shtëpia Qendrore e Ushtrisë Popullore. Ky vendim i marrë në atë kohë nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.049Z

CV e kandidatit për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha

CV e kandidatit për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim BashaLindur në Tiranë më 12 qershor 1974, Lulzim Basha mbaroi me rezultate të shkëlqyera shkollën 8-vjeçare “Skënder Çaçi”, si dhe shkollën e mesme “Sami F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.097Z

Basri Musmurati mori pjesë në Konventën e Partisë Demokratike Shqiptare

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Basri Musmurati, mori pjesë në Konventën e Partisë Demokratike të Preshevës, e cila njëherësh kremtoi edhe 25 vjetorin e themelimit të saj. Në këtë manifest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.343Z

Xhufi: Tre drejtuesit kryesor t Partis Demokratike,drejtojne shtetin

Lvizja Socialiste pr Integrim, zhvilloi Konferencn e saj t Dyt n rrethin e Librazhdit. N kt Konferenc ndodhedhin m shum se 300 pjesmarrs ndr t cilt 160 prej tyre ishin delegat t Konferencs. N kt Konferenc morn gjithashtu edhe zv.Kryetari i LSI, Prof.Pllumb Xhufi, Sekretarja Organizative e LSI, znj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.400Z

Nishani, lamtumirë Partisë Demokratike!

Ky largim vjen pas zgjedhjes së tij në postin e Presidentit të Republikës dhe në zbatim të përcaktimit kushtetues, ku Presidenti i Republikës nuk mund të jetë anëtar i asnjë partie politike.Presidenti i zgjedhur, Nishani, i ka adresuar kryetarit të Partisë Demokratike falënderimet pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama