Rezultate te kerkimit per termin: +Partis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

Ymeri në Kongresin e Partisë Socialiste Franceze

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje, i përbërë nga kryetari Visar Ymeri dhe anëtari i kryesisë Belgzim Kamberi, po marrin pjesë në Kongresin e 77 të Partisë Socialiste franceze, i cili po zhvillohet në Poitiers nga data 5-7 qershor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.009Z

Luan Rama: Riorganizimi istrukturave të partisë parësore

TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur punën për riorganizimin e strukturave të partisë në të gjitha nivele. Sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama zhvilloi dje një takim me strukturat e partisë në Rogozhin&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.241Z

Itali, Matteo Renzi kreu i ri i Partisë Demokratike

ROMË- Matteo Renzi, kreu i ri i Partisë Demokratike (PD), grupimi kryesor i majtë italian dhe forca më e madhe politike e vendit, njoftoi sot një kryesi të re të përbërë nga 12 persona, shtatë prej të cilëve gra. Renzi, 38 vje&cce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.857Z

Genci në mbrojtje të partisë

Lidhur me komentet që pasuan Kongresin e VI-të të Partisë Demokratike të Kosovës, mbajtur me 26 dhe 27 janar, ka reaguar anëtari i grupit ''Etnon", Genc Prelvukaj. "Për katër vitet që vijnë z.Thaçi do të jetë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.453Z

Gjukanoviq përsëri zgjidhet kryetar i partisë

Lideri i deritanishëm i partisë Demokratike të Socialistëve në Mal të Zi Milo Gjukanoviq, u zgjodh përsëri për president të partisë, në kongresin e shtatë në Podgoricë . Roli i Gjukanoviqit në udhëheqje ësht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.254Z

Kine, shkarkohet lideri i PartisëKomuniste të Chongqing

PEKIN - Bo Xilai, lideri ambicioz dhe njeriu karizmatik është hequr nga posti i sekretarit të Partisë Komuniste të qytetit të madh ishull, me gati 29 milionë banorë, Chongqing. 62-vjeçari ishte një konkurrent i fortë për një nga 9 po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.014Z

Imri Ilazi i bashkohet partisë së Limajt e Krasniqit

Komandanti Suprem i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Imri Ilazi ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë për të iu bashkuar kështu partisë "Nisma qytetare për Kosovën" të Fatmir Limajt e Jakup Krasniqit. Burime të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama