Rezultate te kerkimit per termin: +Partise +Demokratike +Lulzim

Meta: total 1000 / total_found 2264 / time 0.005 / keyword[0] partise / docs[0] 25948 / hits[0] 45495 / keyword[1] demokratike / docs[1] 109796 / hits[1] 190705 / keyword[2] lulzim / docs[2] 36687 / hits[2] 58261 /
PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës
  • 2018-12-14

PD mbledh nesër Kuvendin, Imami-Topalli shfryjnë kundër Lulzim Bashës

Me një vendim surprizë, Partia Demokratike do të votojë nesër për Këshillin e ri Kombëtar, në kuadër të një procesi që do ti hapë rrugë ristrukturimit në bazë, duke zgjedhur Kryesinë, sekretariatet dhe nënkryetarët. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votoj

Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së
  • 2018-11-21

Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së

Partia Demokratike do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarët e degëve nga 23 nëntori deri më 2 dhjetor. Top Channel ka siguruar urdhrin e Bashës për organizimin e zgjedhjeve, ku përcaktohen këto dy data. Në mbështetje të nenit 34 dhe 36 të Statutit të Partisë Demokratike, me qëlli

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani
  • 2018-01-27

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani

Sipas programit të opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ai i PD-së, Lulzim Basha do të flasin të fundit në protestën e kryesuar prej tyre. Të dy liderët do të takohen në hyrje të Bulevardit, teksa do të nisen të dy nga selitë e partive për të mbërritur s

No Pic available
  • 2017-12-18

Basha i bën thirrjen e fundit Ramës: Nëse voton prokurorin nesër, pasojat do të jenë

Pas mbledhjes me aleatet Basha doli me një deklaratë për shtyp dhe tha skenarët që do të ndodhin nesër. Pjesë nga deklarata Protesta do të zhvillohet brenda dhe jashtë parlamentit Do të zhvillohet nga Partia Demokratike dhe qytetar të thjeshte. Interesi i Ramës është një d

Helmimi i nxënësve, Basha: Keqardhje e revoltë për pasigurinë në shkolla
  • 2017-11-17

Helmimi i nxënësve, Basha: Keqardhje e revoltë për pasigurinë në shkolla

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një statusi në faqen e vet në Facebook ka shprehur keqardhjen dhe revoltën për pasigurine e ambienteve qe vene ne rrezik shendetin e nxenesve ne shkolla. Basha bën me dije se PD po ndjek nga afër situatën e nxënëseve të helmuar përm

No Pic available
  • 2017-08-18

Demiraj përjashton mundësinë e të qenit si ministër në qeverinë Rama 2

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj në një postim në Facebook, ka bërë dhe një analizë të punës në 12 javë detyrë, duke theksuar se prioritet ka qenë për tolerance zero ndaj drogës. Ai shton se në bashkëpunimi me policinë e shtetit u sekuestruan 37 tonë kanabis, u shkatërruan 40

No Pic available
  • 2017-08-17

Mesazhi i Demirajt pas largimit si ministër, ska dilema për Rama 2

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj i ka dhënë fund dilemës nëse do të qëndronte apo jo në detyrë. Duke bërë të ditur largimin, në një postim në facebook, Ministri i Brendshëm ka bërë dhe një analizë të punës në 12 javë detyrë, duke theksuar se prioritet ka qenë për tolera

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama