Rezultate te kerkimit per termin: +Partise +Komuniste

Meta: total 1000 / total_found 1098 / time 0.002 / keyword[0] partise / docs[0] 25948 / hits[0] 45495 / keyword[1] komuniste / docs[1] 17876 / hits[1] 31228 /
Çahet opozita dhe ikën Balli Kombëtar, Alimadhi: PD ska respektuar asnjë marrëveshje nga viti 2005. Dalim vetëm në zgjedhje, ja si do mbrojmë votën
  • 2017-01-21

Çahet opozita dhe ikën Balli Kombëtar, Alimadhi: PD ska respektuar asnjë marrëveshje nga viti 2005. Dalim vetëm në zgjedhje, ja si do mbrojmë votën

Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi në një intervistë për TemA është shprehur se PD nuk i ka respektuar marrëveshjet me partinë e tij që nga viti 2005 e këtej. Madje ka pasur dhe keqkuptime mes tyre, duke nënvizuar se nuk lejon njeri të tallet me partinë e tij. Al

No Pic available
  • 2016-11-27

Artan Lame: Pse Nexhmije Hoxha nuk ishte fashiste, e vërteta e dokumentit

Artan Lame ka reaguar pas publikimit të një dokumenti nga historiani Kastriot Dervishi, që sipas tij tregonte për përfshirjen e Nexhmije Hoxhës, në rininë e saj, në Partinë Fashiste. Lame shprehet se dokumentin e gjykon origjinal, por pikërisht aty tregohet se bashkëshortja e Enver Hoxh

Hasta la vista Fidel
  • 2016-11-26

Hasta la vista Fidel

var fbShare url httpvizionplusalhasta-la-vista-fidelsize smallbrbrKa nderruar jete ne moshen 90-vjecare ish Presidenti komunist i Kubes Fidel Castro Komandanti suprem i revolucionit kubanez vdiq mbremjen e se premtes rreth ores 2229 minutabrbr p styletext-align justifyLajmi eshte njoftuar nga

Artan Lame: Nexhmije Hoxha nuk ishte fashiste, ja e vërteta e dokumentit
  • 2016-11-26

Artan Lame: Nexhmije Hoxha nuk ishte fashiste, ja e vërteta e dokumentit

Artan Lame ka reaguar pas publikimit të një dokumenti nga historiani Kastriot Dervishi, që sipas tij tregonte për përfshirjen e Nexhmije Hoxhës, në rininë e saj, në Partinë Fashiste. Lame shprehet se dokumentin e gjykon origjinal, por pikërisht aty tregohet se bashkëshortja e Enver H

8 Nentori kujtohet themelimi i Partise Komuniste
  • 2016-11-08

8 Nentori kujtohet themelimi i Partise Komuniste

var fbShare url httpvizionplusal8-nentori-kujtohet-themelimi-i-partise-komunistesize smallbrbrPer nostalgjiket e komunizmit 8 Nentori eshte nje feste Keshtu e kane perkujtuar ne Korce diten e themelimit te Partise Komuniste por edhe demonstraten e po asaj dite ne kete qytet Edhe pse me nje mot qe

PD Rama bojkoti lumturimin e martireve nderpreu sinjalin e aktivitetit per 3 televizone
  • 2016-11-05

PD Rama bojkoti lumturimin e martireve nderpreu sinjalin e aktivitetit per 3 televizone

Transmetuar me 05112016 - 1559 Lumturimin e 38 martireve ne nje ceremoni te zhvilluar ne Shkoder Partia Demokratike e ka cilesuar ngjarje unike per Europen dhe gjithashtu ka kritikuar mungesen e kryeministrit Edi Rama ne kete eventbr

No Pic available
  • 2016-11-04

Dekorimet, PR apel Kryeministrit: Mos nxit përçarje mes shqiptarëve

Partia Republikane e cilëson një vendim të drejtë, madje të vonuar në kohë, dekorimin nga Presidenti të 67 pjesëtarëve të Ballit Kombëtar ekzekutuar në vitin 1943 nga partizanët në Lushnje. Kemi te bejme me nacionaliste qe moren pushken dhe luftuan kunder pushtuesve per lirine e atdh