Rezultate te kerkimit per termin: +Partise +Socialiste

Meta: total 1000 / total_found 13400 / time 0.011 / keyword[0] partise / docs[0] 25948 / hits[0] 45495 / keyword[1] socialiste / docs[1] 93885 / hits[1] 180011 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

Përjashtimi i deputetit të Kurbinit, Vasili: Rama, kasap i së vërtetës
  • 2018-09-08

Përjashtimi i deputetit të Kurbinit, Vasili: Rama, kasap i së vërtetës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook e ka cilësuar kryeministrin Edi Rama si kasap të së vërtetës. Kjo deklaratë e tij vjen pas përjashtimit që Rama i bëri deputetit të Kurbinit, Gjetan Gjetani. Sipas Vasilit, Rama jargavitet pas karri

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani
  • 2018-01-27

Nis protesta, Kryemadhi e Basha flasin të fundit. Në foltore edhe Zagani

Sipas programit të opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ai i PD-së, Lulzim Basha do të flasin të fundit në protestën e kryesuar prej tyre. Të dy liderët do të takohen në hyrje të Bulevardit, teksa do të nisen të dy nga selitë e partive për të mbërritur s

Protesta, Kuvendi përjashton me 10 ditë 7 deputetët e opozitës
  • 2017-12-21

Protesta, Kuvendi përjashton me 10 ditë 7 deputetët e opozitës

Byroja pranoi  kërkesën e një grupi deputetësh të grupit parlamentar të PS për të përjashtuar deputetët: Monika Kryemadhi, Endrit Brahimllari, Kejdi Mehmetaj, Ervin Salianji, Endri Hasa, Flamur Noka dhe Bardh Spahia. Byroja e Kuvendit vendosi të përjashtojë me 10 ditë 7 deputetët e o

No Pic available
  • 2017-11-23

Befason Rama, përballet me mik-armikun Artur Zheji

Kryeministri Edi Rama do të jetë nesër i ftuar në emisionin 360 gradë të gazetarit Artur Zheji Është interesante të shihet përballja e Ramës me Zhejin, pasi nga miq të hershëm, ata janë kthyer në armiq të betuar, siç flitet, për shkak se Rama nuk e emëroi Zhejin drejtor të RTSH.

No Pic available
  • 2017-10-07

Rendi në 100 ditë: Operacion i mirëorganizuar kundër rrjeteve kriminale

Prioritet e Ministrisë së Brendshme për 100 ditët e para dhe  gjatë mandatit qeveritar u prezantuan në Asamblene Kombetare te Partise Socialiste   Edi Rama: Të lançojmë diplomacinë ekonomike si qasje të re dhe funksion të ri në raport me ekonominë tonë përfituese ̶

No Pic available
  • 2017-10-01

PD-LSI skeptike për kërkesën e mazhorancës për tyrezën e integrimit

Dy forcat politike kryesore e opozitare  Partia Demokratike  dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, e shohin me skepticizëm kërkesën e mazhorancës për një tryeze me pjesëmarrjen e  kryetarëve të partive për procesin e integrimit. Ish Ministrja Klajda Gjosha, thote se LSI ës