Rezultate te kerkimit per termin: +Partiss +Socialiste

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] partiss / docs[0] 5 / hits[0] 5 / keyword[1] socialiste / docs[1] 93885 / hits[1] 180011 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

Kokëdhima-socialistëve: Duajeni LSI-në, pa ta nuk bëjmë dot
  • 2016-01-29

Kokëdhima-socialistëve: Duajeni LSI-në, pa ta nuk bëjmë dot

Koço Kokëdhima u ka bërë edhe njëherë të ditur socialistëve nga Vlora, se pa LSI-në, ata nuk bëjnë dot, ndaj duhet të jenë të bashkuar. Thirrjen Kokëdhima e bëri nga Asambleja e Vlorës e cila i paraprin Kongresit të Partissë Socialiste më 29 mars. Pa LSI ne nuk e bëjmë dot s

Koço Kokëdhima sulmon si grek Vangjel Dulen dhe iu bën apel socialistëve: Duajeni LSI-në, pa të nuk bëjmë dot
  • 2016-01-29

Koço Kokëdhima sulmon si grek Vangjel Dulen dhe iu bën apel socialistëve: Duajeni LSI-në, pa të nuk bëjmë dot

Koço Kokëdhima u ka bërë edhe njëherë të ditur socialistëve nga Vlora, se pa LSI-në, ata nuk bëjnë dot, ndaj duhet të jenë të bashkuar. Thirrjen Kokëdhima e bëri nga Asambleja e Vlorës e cila i paraprin Kongresit të Partissë Socialiste më 29 mars. Pa LSI ne nuk e bëjmë dot s

“Nuk mund të shkel Kushtetutën për tekat e një kryetari partie”
  • 2009-10-24

“Nuk mund të shkel Kushtetutën për tekat e një kryetari partie”

Kreu i qeverisë Berisha, sqaron përfundimisht opozitënKryeministri Sali Berisha shprehu edhe njëherë dje se kërkesa e Partissë Socialiste është antiligjore dhe shkel pavarësinë e pushteteve, në rastin konkret të gjykatave.Sipas kryeministrit ky është sqarimi përfundimtar i tij, mbi h