Rezultate te kerkimit per termin: +Partit

Total: 8407
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.061Z

TIA, partit "informale"

Tiran (start)- Transparenc Internacional Albania (TIA)deklaroi sot, se partit politike n Shqipri, fshehin burimet e tyre financiare, ka sipas ksaj organizate, kjo prbn korrupsion. TIA thot se n shum raste, financuesit ilegal t ktyre partive vendosin edhe n vendimmarrjen shtetrore. Organizata n fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Sistemi zgjedhor,partit politike dhe votuesit

Pse paguani para pr t gjetur pemn tuaj familjare; prfshihuni n politik dhe kundrshtart tuaj do ta bjn kt pr ju. Autor i panjohur. Debati pr sistemin e ri zgjedhor sht shum intensiv brenda koalicioneve politike,duke prodhuar edhe nj koalicion t ri. Prmirsimi apo ndryshimi i sistemit aktual

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.601Z

Heshtin partitë politike

Partitë politike në Kosovë mbeten të mbyllura dhe nuk janë transparente kur bëhet fjalë për mënyrën e financimit të tyre. Përfaqësuesit e organizatave joqeveritare thonë se sistemi i financimit të partive politike në ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.226Z

Maqedoni, dialogu politik pa partitë shqiptare

SHKUP- Kryeministri Nikola Gruevski dhe kryetari i LSDM, Branko Cërvenkovski pritet që nesër të zhvillojnë takimin për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni. Në këtë takim të iniciuar nga kryeministri Gruevski nuk janë ftuar pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.667Z

Partitë s’tregojnë sa shpenzuan

I shpenzuan milionat, por vazhdojnë t’i mbajnë sekret se kush sa ka shpenzuar. Partitë politike edhe këtë herë e kanë vazhduar praktiken për t’i mbajtur të fshehura shpenzimet e bëra gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.330Z

Demokratizimi i Shqipris t filloj nga partit

Dy fakte nga bota politike perndimore: N janar t vitit t kaluar (2006) u zhvilluan zgjedhjet legjislative n Kanada dhe partia liberale, nj nga katr partit m t suksesshme n bot (Andr Blais 2005), humbi zgjedhjet me nj diference t vogl votash nga partia fituese dhe krytari i saj, nj nga figurat m t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.450Z

Partitë maqedonase fushatë me çështjet shqiptare

SHKUP- Dy partitë më të mëdha politike maqedonase VMRO-DPMNE dhe LSDM kanë nisur një fushatë të ashpër akuzash duke përdorur çështjen shqiptare në Maqedoni.Lidhja Social Demokrat akuzon kreun e VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski për tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama