Rezultate te kerkimit per termin: +Partive +Popullore

Total: 3230
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.042Z

LDK anëtare e Partive Popullore Evropiane

Asambleja Politike e Partive Popullore Evropiane (EPP), sot ka miratuar propozimin për anëtarësimin e Lidhjes Demokratike të Kosovës në familjen e madhe të Partive Popullore Evropiane, si anëtare vëzhguese.Asambleja ka vlerësuar reformat e thella që ka bërë Lidhja Demokratike e Kosovës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

Isa Mustafa në Kongresin e Partive Popullore Evropiane

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe nënkryetari Sabri Hamiti, kanë udhëtuar të martën për në Marsej, ku me ftesë të kryetarit të Partive Popullore Evropiane (EPP), Wilfried Martens, do të marrin pjesë në Kongresin e Unionit të këtyre partive.Lidhja Demokratike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.862Z

Berisha në Bruksel me ftesë të Partive Popullore

Share Kryeministri Berisha është nisur gjatë ditës së sotme në Bruksel, pas një ftese të Partive Popullore Europiane, ku do të marrë pjesë në konferencën me temë Ballkani Drejt Integrimit Evropian. Berisha do të mbajë një fjalim në sesionin e parë me temë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.470Z

Isa Mustafa në kongresin e partive popullore

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës,Isa Mustafa, dhe nënkryetari Sabri Hamiti, kanë udhëtuar sot për në Marsej, ku, me ftesë të Kryetarit të Partive Popullore Evropiane (EPP), Ëilfried Martens, do të marrin pjesë në Kongresi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.606Z

Kryeministri Berisha takon Presidentin e Partive Popullore Europiane

Kryeministri  Berisha  priti në një takim Presidentin e Partive Popullore Europiane, zotin Ëilfred Martens, i cili viziton vendin tonë me ftesë të kreut të qeverisë, për të marrë pjesë në festimet e 100 vjetorit të pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.211Z

Pack rizgjidhet Kryetare e grave te Partive popullore

Kongresi i Grave te Partive Popullore Evropiane, zgjodhi serish Doris Pak si presidente te ketij kongresi per nje mandat tre vjecar. Kongresi i mbajtur ne Bukuresht te Rumanise mblodhi 100 perfaqesuese te Partive Popullore te 26 vendeve anetare, mes tyre edhe nga Shqiperia. Delegacioni yne kryesohej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.340Z

Kryeministri në Bon për kongresin e Partive Popullore

Autori i Lajmit: RedaksiaKryeministri Sali Berisha është nisur dje për një vizitë dyditore në Bon, në Gjermani, për të marrë pjesë në Kongresin Statutor të Partive Popullore Evropiane, i cili zhvillohet në datat 9-10 dhjetor në Ëorld Conference Centre dhe është evenimenti më i mad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama