Rezultate te kerkimit per termin: +Partizani

Total: 7983
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.627Z

Partizani apo Partizani i Panjohur?

Altin ManallariHistoria - Partizani është themeluar më 4 shkurt 1946. Deri tani, skuadra që u themelua nga Ministria e Mbrojtjes, numëron 15 tituj kampionë, 15 Kupa Shqipërie, një Superkupë dhe një Kampionat Ballkanik Postkomunizmi - Pas viteve 90, klubi u drejtua nga donatorë italianë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.701Z

Tirana-Partizani, statistikat

- Java 31 përball midis tyre katër ekipet më të mira të Superligës: Tirana(1)-Partizani(4) dhe Vllaznia (3)-Teuta (2). Kur kanë mbetur edhe tri javë nga përfundimi i sezonit (përfshirë dhe ndeshjet e sotme), Tirana me një fitore kundër Partizanit mund të fitojë titullin, pavarësish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.335Z

Partizani, “kampion” i kryeqytetit

Kur kanë mbetur vetëm 24 orë nga përballja e madhe Dinamo-Partizani, ku në pëfundim të 90 minutave të luajtura në "Selman Stërmasi" do të përcaktohet kampioni i ri i Shqipërisë, ia vlen të bëjmë një "skaner" statistikash të ecurisë së dy ekipeve gjatë këtij sezoni. Dinamo kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.329Z

Foto/ Superkompleksi i klubit Partizani

Klubi i Partizanit ka bërë publike fotot e kompleksit të ri që do të jetë shumë shpejt gati në dispozicion të sportdashësve të kuq. Kompleksi Sportiv i të kuqve do të jetë një nga më modernët në Shqipëri ku do të përfshihen impiante stërvitore për të gjitha ekipet e mo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.403Z

Partizani, një “bri” tjetër verdhebluve

Partizani-Elbasani është dhe kryendeshja e javës së 7-të, një dyel që sezonet e fundit ka folur tërësisht për të kuqtë në planin e statistikave. Në 16 takimet e tyre të fundit që nga sezonin 1999-2000, Partizani ka fituar 7 prej tyre, ndërsa Elbasani vetëm 3 ndeshje: 6 takime të t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.780Z

Perplasjet te Partizani

Vazhdon lufta mediatike mes aksionereve te klubi i Partizanit. Pasi ka prezantuar strukturat e reja drejtuese te klubit Partizani, njeri nga aksioneret e klubit te kuq, Paro Laci ka theksuar se eshte ai perfaqesuesi ligjor, nderkohe qe do te hape padi ndaj Albert Xhanit, te vetquajturit president i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.415Z

Derbi Tirana-Partizani, intrigë statistikash

Tirana-Partizani do të përballen në sfidën e 126-të historike midis tyre dhe të dytën sezonale, por as tekniku Mirel Josa (Tirana) dhe as Neptun Bajko (Partizani) nuk do të jenë në pankinë. Në vend të tyre do të jenë: Shkëlqim Muca dhe Hasan Lika. Kur dy ekipet u ndeshën për herë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama