Rezultate te kerkimit per termin: +Partizanin

Meta: total 1000 / total_found 2767 / time 0.001 / keyword[0] partizanin / docs[0] 2767 / hits[0] 3892 /
Partizani drejt titullit, derbin e bregdetit e fiton Flamurtari
  • 2019-04-10

Partizani drejt titullit, derbin e bregdetit e fiton Flamurtari

Pas fitores së Kukësit në Laç, është kundërpërgjigjur edhe Partizani, që triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Skënderbeut, në Selman Stërmasi dhe arriti të ruajë distancën +9 pikë nga verilindorët. Të kuqtë e Skënder Gegës u rikthyen në Selman Stërmasi, aty ku të shtunën u mposht

Limaj i jep fitoren Kukësit, Kastrioti ndez garën për mbijetesë
  • 2019-04-10

Limaj i jep fitoren Kukësit, Kastrioti ndez garën për mbijetesë

Ernest Gjoka debuton me fitore në eksperiencën e tij të dytë me skuadrën e Kukësit, e të cilën është shpallur kampion në sezonin 2016-2017. Verilindorëve u mjaftoi goli i spektakolar i Vesel Limajt nga një distancë e largët për të marrë tri pikë në këtë transfertë  të vësht

Asani zhvlerëson perlën e Reginaldos, Partizani fiton edhe me barazim
  • 2019-03-30

Asani zhvlerëson perlën e Reginaldos, Partizani fiton edhe me barazim

Kategoria Superiore është rikthyer sot me takimin e parë të javës së 26, që ishte njëkohësisht edhe kryendeshja e javës, përballja mes Kukësit të vendit të dytë dhe Partizanit kryesues. Në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës, ishin tifozët e kuq ata që dominonin në numër dhe n

Shkodër/ Braçe: U tmerrova nga kazanët e plehrave, mi bëni të fala Voltanës!
  • 2019-03-30

Shkodër/ Braçe: U tmerrova nga kazanët e plehrave, mi bëni të fala Voltanës!

Zv/kryeministri Erion Braçe, i njohur si fans i zjarrtë i Partizanit ka qenë mbrëmjen e djeshme prezent në tribunën VIP të Loro Boriçit për të ndjekur nga afër sfidën e Demave të Kuq me Kukësin. Të kuqtë barazuan 1-1 ndaj verilindorëve, duke hedhur një hap të sigurt drejt titullit

Derbi ndahet në paqe, Tirana-Partizani përfundon pa gola
  • 2019-03-01

Derbi ndahet në paqe, Tirana-Partizani përfundon pa gola

Ka përfunduar në barazim 0-0 derbi i kryeqytetit, Tirana-Partizani. Edhe pse u luajt deri në minutën e 101, derbi nuk pa fitues, me Tiranën dhe Partizanin që u kënaqen me nga një pikë. Në “Selman Stërmasi” atmosfera ishte tepër elektrizuese, me dy tifozeritë që dhuruar spe

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!
  • 2019-02-26

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!

Derbi i kryeqytetit do të ketë të pranishme të dyja tifozeritë. Komisioni i Disiplinës ka dënuar me dy ndeshje pa tifozë Partizanin për mospërmbushjen e përgjegjësive në ndeshjen ndaj Flamurtarit. Gjithsesi bëhet fjalë për dy takime të cilat Partizani do ti luajë si skuadër pritë

Partizani mund Flamurtarin, polemika të shumta për gjykimin
  • 2019-02-23

Partizani mund Flamurtarin, polemika të shumta për gjykimin

Partizani u rikthye te fitorja, pasi mposhti Flamurtarin me rezultatin 3-1, në një sfidë mjaft interesante, që prodhoi edhe polemika të shumta, veçanërisht mbi vendimet e arbitrit, që në jo pak raste ishin të kontestueshme. Një fitore morali në prag të derbit, por që mund të rezultoj